• انتشار: 31 اکتبر 2016
  • ساعت: 12:26
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14960
پرینت

حدود ۸۰ تروریست در ۲۴ ساعت گذشته به هلاکت رسیده اند

وزارت دفاع ملی می گوید که در چندین رشته عملیات مشترک تهاجمی در سراسر کشور ۷۹ دهشت افکن در ۲۴ ساعت گذشته به هلاکت رسیده اند.

در خبرنامه ای که از سوی وزارت دفاع منتشر شده است، امده که در بین تروریستان کشته شده، ۲ تن از قوماندانان محلی ، ۲ تن اتباع خارجی و ۲ تن داعشی  کشته و ۲۱ تن زخمی و ۲ تن از قوماندانان محلی شورشیان دستگیر گردیده اند .

به نقل از خبرنامه، درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی و هوائی در مربوطات ولایات ننگرهار، لغمان، کنر پکتیکا، کندهار،  ارزگان، زابل، بادغیس، هرات، فراه، فاریاب، بغلان ، کندز و هلمند راه اندازی گردیده بود.

شرح بیشتر

در مربوطات ولسوالی های دانگام و غازی آباد ولایت کنر ۲۴ تن شورشی طالب  به شمول ۲ تن از قوماندانان محلی بنام های امین الحق ، شاهد و ۲ تن از اتباع خارجی  کشته و در مربوطات ولسوالی تروی و ورممی ولایت پکتیکا ۲۹ تن دهشت افگن  هلاک گردیده اند.

همچنان در نتیجه این عملیات ها در مربوطات ولسوالی چوره و ترینکوت ولایت ارزگان ۱۴ تن شورشی طالب کشته، ۱۸ تن زخمی و در مربوطات ولسوالی سیاه گرد ولایت پروان ۶ تن دهشت افگن از بین برده شده ، ۳ تن زخمی و ۲ تن از قوماندانان محلی بنام های مولوی عزیز و ملا عمر دستگیر گردیده اند.

در نتیجه عملیات تصفیوی مشترک نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوالیهای پچیراگام ولایت ننگرهار و گذره ولایت هرات ۶ تن دهشت افگن به شمول ۲ تن داعشی کشته، یک عراده موتر و مقدار سلاح و مهمات به دست آمده است .

وزارت دفاع می گوید که درجریان این عملیات که علیه دهشت افگنان داخلی وخارجی راه اندازی شده بود ۱۷تن از منسوبین  اردوی ملی به درجه رفیع شهادت نایل گردیده اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *