• انتشار: 5 سپتامبر 2017
  • ساعت: 14:47
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24020
پرینت
یک عضو شورای ولایتی جوزجان:

حدود ۸۰درصد ولسوالی‌های درزاب و قوش‌تپه زیر اداره گروه داعش است

یک عضو شورای ولایتی جوزجان می گوید که گروه تروریستی داعش در حال حاضر حدود ۸۰ درصد ولسوالی های درزاب و قوش تپه این ولایت را زیر اداره خود گرفته است.

 

حلیمه صدف کریمی، عضو شورای ولایتی جوزجان گفته است که داعش با ایجاد ۵۰ ایست و بازرسی به کارمندان دولتی گفته اند که تمام امتیازها و کارت های بانکی شان را به این گروه بسپارند.

به نقل از سلام وطندار؛ خانم کریمی گفته است که این گروه در این ولسوالی های بیش از ۷۵ مکتب دخترانه و پسرانه را نیز مسدود کرده است.

به گفته وی، در این مکتب‌ها بیش از ۲۶ هزار دانش‌آموز آموزش می‌دیدند.

رحمت‌الله حشر، ولسوال پیشین درزاب می‌گوید که گروه داعش با حضور در بخش‌های کلیدی ولسوالی‌های درزاب و قوش‌تپه و با پخش اعلامیه‌ها گفته‌اند که دیگر هیچ آموزگار و دانش‌آموزی حق رفتن به مکتب را ندارد.

عبدالحی یشین، رییس معارف جوزجان نیز با تأیید این خبر می‌گوید، داعش روز گذشته اعلام کرده که درِ ۴۷ مکتب را در درزاب و ۲۸ مکتب دیگر را در قوش‌تپه بسته‌ است.

رییس معارف جوزجان می‌گوید که تلاش‌های بزرگان قوم برای بازکردن این مکتب‌ها جریان دارد.

بر بنیاد آمار ریاست معارف، از میان ۷۵ مکتبی که از سوی داعش در ولسوالی‌های قوش‌تپه و درزاب بسته شده‌است، ۳۱ مکتبِ آن مربوط دختران و ۴۴ مکتب دیگر مربوط پسران است و بیش از ۷۸۰ آموزگار در این مکتب‌ها سرگرم آموزش بوده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *