• انتشار: 27 اکتبر 2015
  • ساعت: 16:15
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3847
پرینت
اداره ملی مبارزه با حوادث:

حدود ۴ هزار خانه تخریب و بیش از ۸۰ نفر کشته شدند

اداره ملی مبارزه با حوادث می گوید که در نتیجه زلزله دیروز (دوشنبه) تاکنون ۸۴ نفر کشته و ۳۴۰ نفر دیگر زخمی شده اند. نزدیک به ۴ هزار خانه نیز تخریب شده است.

محمد اسلم سیاس، معاون اداره ملی مبارزه با حوادث امروز گفت که تیم های نجات به ساحات آسیب دیده فرستاده شده و تعدادی زیادی از مردم نجات یافته اند، همچنین تیم های نجات افرادی را که در زیر آوار باقی مانده اند بیرون می کنند.

وی گفت در زلزله دیروز کسانی که صدمه دیده اند شناسایی می شوند.

معاون اداره ملی مبارزه با حوادث گفت که مقداری از کمک‌ها به محل رسیده و سایر کمک‌ها نیز در روزهای آینده به این مناطق خواهند رسید.

به گفته او ممکن‌ است که شماری بیشتری از روستاها صدمه دیده باشند، ولی به دلیل عدم دسترسی ساکنان این روستاها به وسایل ارتباطی، هنوز گزارش آسیب‌های احتمالی به مرکز ولسوالی‌ها نرسیده است.

آقای سیاس گفت که ولایت کنر با ۳۰ نفر کشته در صدر ولایت‌های آسیب دیده قرار دارد و ولایت‌های بدخشان، تخار، بغلان، ننگرهار، پروان، کابل، خوست و نورستان به ترتیب در ردیف‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

او توضیح داد که دولت تاکنون از خارج درخواست کمک نکرده ولی نهادهای غیر دولتی و سازمان ملل در روند امداد رسانی کمک می‌کنند.

به گفته آقای سیاس، آمریکا، ترکیه و ایران برای کمک به زلزله زدگان اعلام آمادگی کرده‌اند ولی تاکنون کمک رسانان بین‌المللی به کشور نیامده و اوضاع تحت کنترول است و امداد رسانان افغان فعلا به کمک خارجی نیازی ندارند.

آصف آشنا، معاون سخنگوی ریاست اجرائی دولت وحدت ملی نیز با اشاره به اینکه آمار قربانیان زمین لرزه نهایی نیست، گفت که ممکن است شمار تلفات و آسیب دیدگان افزایش یابد.

روز گذشته، زلزله‌ای به قدرت ۷٫۷ درجه ریشتر در ولایت بدخشان به وقوع پیوست که نقاطی از هند، چین و تاجیکستان نیز لرزه را احساس کردند.

 

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *