• انتشار: 5 جولای 2017
  • ساعت: 13:10
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22261
پرینت

حدود ۲۰۰ زندانی براساس فرمان رئیس جمهوری آزاد شدند

مسئولان زندان پلچرخی می گویند که بر اساس فرمان های رئیس جمهوری، حدود ۲۰۰ زندانی از این زندان طی روزهای گذشته رها شده اند.

سمونوال صالح محمد، مدیر ریاست عمومی محابس و توقیف خانه‌ها گفت که طی چند روز گذشته ۱۶۵ زندانی آزاد شده اند و در روزهای آینده نیز حدود ۳۰ تن دیگر رها می شوند.

آقای صالح محمد تصریح کرد که فرامین عفو مدت زمان باقی‌مانده حبس به مناسبت ۸ ثور، روز زن و عید سعید فطر صادر شده بود.

او اشاره کرد که بر اساس این فرامین به میعاد حبس شمار زیادی از زندانیان دیگر نیز تخفیف آمده است.

براساس گفته‌های مدیر ریاست عمومی محابس، در جمع زندانیانی که برگه رهایی دریافته‌اند؛ افرادی با جرایم سیاسی، جرایم اخلاقی و جرایم جنایی حضور دارند.

او اما یادآور شد که متهمان جرایم اختطاف، قتل، انتحار و فعالیت علیه امنیت داخلی و خارجی مشمول فرامین عفو رئیس جمهوری نمیشوند.

صالح محمد هم‌چنین اضافه کرد که در کنار زندانیانی که با فرمان عفو رها شدند، برخی دیگری از زندانیان که مدت قید شان سپری شده بود نیز رها شدند.

او هم‌چنین از رهایی تعدادی از زندانیان در ولایات نیز خبر داد و گفت که طی چند روز گذشته براساس فرامین رئیس جمهوری تعدادی از زندانیان در ولایات نیز از حبس رها شدند.

این زندانیان در حالی از زندان رها شدند که گفته می‌شود، زندان پلچرخی کابل با کمبود جدی جای مواجه می‌باشد.

چندی قبل دگرجنرال محمد قیس فصیحی، معاون ارتباط محاکم ریاست عمومی محابس و توقیف خانه‌ها در یک نشست خبری یادآور شد که هم‌اکنون در زندان پلچرخی کابل بیش از ۹ هزار تن با وجود غیر فعال بودن دو بلاک این زندان جا داده شده، در حالیکه این زندان گنجایش نزدیک به ۶ هزار تن را دارد.

او هم‌چنان به‌صورت تلویحی یادآور شد که برخی افراد بی‌گناه نیز در زندان حضور دارند.

به‌گفته فصیحی؛ پولیس و دادستانان بی‌سواد و غیر مسلکی در بسیاری موارد از مظنونین تحقیق می‌کنند که این کار آنان موجب شده تا بر تعداد زندانیان افزوده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *