• انتشار: 28 مارس 2017
  • ساعت: 15:51
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19676
پرینت

حدود ۱۴۰۰ منسوب متهم به فساد ارتش برکنار شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که کمیسیون بررسی مبارزه با فساد این وزارت، ۱۳۹۴ منسوب را که معروض فساد بودند را برکنار کرده است.

هلال‌الدین هلال، معاون وزارت دفاع ملی امروز صبح در نشستی خبری گفت که در سال گذشته خورشیدی ۱۳۹۴ منسوب این وزارت برکنار شدند و به جای آنان تعدادی افسر جدید گماشته شدند.

به گفته آقای هلال، افراد برکنار شده ۹۴۶ نفر افسر، ۲۳۰ متحمل و محاسب، ۲۰۹ نفر عاملان عقد قراردادها، ۲۹ نفر عاملان ورکشاپ‌ها و ۳۰۷ نفر مربوط بخش‌های لوژیستیکی بوده‌اند.

او یادآور گردید که در این میان ۱۱۳ جلد دوسیۀ فساد اداری شامل ۱۴۱ نفر، بررسی و به ادارۀ عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری سپرده شده‌است.

هلال‌الدین هلال این را هم گفت که از این جمع ۳۰۰ نفر از مجازات اعدام شروع تا حبس ابد و حببس درازمدت به انواع مجازات محکوم گردیده‌اند و در میان محکومان یک جنرال نیز شامل است.

این در حالی‌ست که سیگار یا ادارۀ بازرس ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا در امور بازسازی افغانستان اخیرا یک‌بار دیگر به موجودیت فساد اداری در نهادهای امنیتی تاکید کرد.

با این حال معاون وزارت دفاع در حالی به مبارزۀ جدی با فساد تاکید کرد که به تازه‌گی جنرال محمد معین فقیر، فرمان‌دۀ پیشین قول اردوی ۲۱۵ میوند به اتهام فساد اداری بازداشت شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *