• انتشار: ۱۴ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۹:۲۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10560
پرینت

حدود ۸۰۰ شورشی حمله سازماندهی شده ای را در خوست راه اندازی کردند

مقامات در وزارت دفاع ملی کشور می گویند که دست کم ۸۰۰ شورشی مسلح حمله سازماندهی شده ای را علیه پوسته های امنیتی ولایت خوست راه اندازی کردند که اما این حملات خنثی شد.

مقامات در وزارت دفاع ملی کشور می گویند که ۸۰۰ شورشی مسلح در اقدامی از پیش برنامه ریزی شده به پوسته های امنیتی ولسوالی موسی خیل ولایت خوست حمله کردند که اما با پاسخ به موقع نیروهای امنیتی کشور مواجه شدند.

وزارت دفاع در خبرنامه ای نوشت که در جریان این درگیری ها ۶۷ تن از شورشیان مسلح از جمله سه فرمانده مشهور آنان کشته، ۲۳ تن دیگر از این شورشیان زخمی شده و سه میل سلاح دهشکه نیز از این شورشیان تخریب شد.

همچنین خبرنامه وزارت دفاع می افزاید در جریان عملیاتی دیگر که در ولسوالی های اچین و خوگیانی ولایت ننگرهار راه اندازی شد دست کم ۱۷ دهشت افکن از جمله شورشیان طالب و جنگجویان گروه داعش کشته و ۴ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیات دیگری که در ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک صورت گرفت یک دهشت افکن کشته و ۸ شورشی دیگر زخمی شدند.

خبرنامه وزارت علاوه می کند که در جریان عملیات دیگر نیروهای امنیتی که در ولسوالی های چارچینو و چوره ولایت ارزگان صورت گرفت ۶ شورشی از جمله یک فرمانده مشهور این شورشیان به نام قوماندن فاروق کشته و ۳ تن دیگر زخمی شدند.

همچنین در جریان یک عملیات خاص که توسط نیروهای امنیتی در ولسوالی برمل ولایت پکتیکا صورت گرفت ۸ تن از دهشت افکنان کشته و ۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *