• انتشار: 25 آوریل 2017
  • ساعت: 12:45
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 20336
پرینت

جیمز ماتیس: ۲۰۱۷ نیز سال پر چالشی برای نیروهای امنیتی افغانستان است

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا که به افغانستان سفر کرده است می گوید که سال جاری میلادی نیز سالی سخت برای نیروهای امنیتی افغانستان خواهد بود.

لازم به ذکر است که جمیز ماتیس روز گذشته (دوشنبه) در سفری از پیش اعلام نشده وارد کابل شد تا با مقامات ارشد کشور و مقامات نیروهای آمریکایی و ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان دیدار کند.

او که بعدازظهر روز گذشته به همراه جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی و ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان در کنفرانسی خبری حاضر شد، گفت: “سال ۲۰۱۷ نیز سال پر چالشی برای نیروهای امنیتی افغانستان و سربازان بین المللی می باشد. سربازانی که شانه به شانه یکدیگر علیه تروریسم و علیه آنهایی که درصدداند حکومت مشروع این ملت که توسط سازمان ملل متحد نیز به رسمیت شناخته شده را نابود کنند، ایستاده اند.”

آقای ماتیس ضمن محکوم کردن حمله تروریستی بر قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور، افزود: “و اگر یک یادآوری نیاز داشته باشیم که بدانیم علیه چه دشمنی ایستاده ایم؛ کشتن شهروندان افغانستان، سربازان، محافظان مردم، آن هم زمانی که آنها در حال خروج از مسجد بودند؛ تصور کنید! در حال خروج از مکانی برای پرستش؛ قطعا این می تواند توصیفی باشد برای اینکه بدانیم در حال نبرد با چه کسانی هستیم.”

وزیر دفاع آمریکا همچنین علاوه کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید این کشور دستور بررسی سیاست آمریکا در افغانستان را داده است. “این سیاست شامل گفتگوهای جاری با رهبران افغانستان نیز می شود، و من نیز به همین منظور اینجا هستم.”

او گفت “من بار دیگر با محمد اشرف غنی رئیس جمهور و اعضای کابینه او صحبت کردم، و همچنین سخنان جنرال جان نیکلسون فرمانده ناتو در افغانستان را نیز مفصلا شنیدم، تا بتوانم ارزیابی بهتری داشته باشم و توصیه هایی نیز به رئیس جمهور ترامپ، سرمنشی ناتو و تمامی ملت هایی که سربازانشان در افغانستان است که من با آنها همکاری می کنم، داشته باشم.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *