• انتشار: 10 مارس 2017
  • ساعت: 09:24
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 19523
پرینت

جوزف وتل: سربازان بیشتری برای خروج از بن بست بحران در افغانستان نیاز است

جوزف وتل فرمانده عملیات مرکزی آمریکا گفته است که پنتاگون به سربازان بیشتری در افغانستان نیاز دارد تا از بن بست موجود در این کشور خارج شود.

جوزف وتل فرمانده عملیات مرکزی آمریکا روز گذشته (پنجشنبه) به مجلس این کشور گفت “ما در حال طرح یک استراتژی در افغانستان هستیم و در این خصوص با وزیر دفاع نیز در حال گفتگو می باشیم. گفتگوهای ما شامل افزایش سربازان در افغانستان نیز است تا ماموریت مشاوره و آموزش به گونه موثرتری صورت پذیرد.”

گرچه او تعداد سربازان مشخصی را در این گفتگو اعلام نکرد، اما جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان چندی پیش در نشستی مشابه با مجلس آمریکا گفته بود که به «چند هزار» سرباز بیشتر نیاز دارد تا ماموریت را در افغانستان به طور موثر انجام دهد.

جنرال جان نیکلسون گفته بود “ما چندین هزار سرباز در افغانستان کم داریم. این ماموریت مشاوره و آموزش به رهبری ناتو در افغانستان صورت می گیرد، از این رو آمریکا و متحدانش باید آن را انجام دهند.”

گفتنی است که در حال حاضر در حدود ۸۴۰۰ سرباز آمریکایی به همراه ۵ هزار سرباز ناتو در افغانستان حضور دارند که ماموریت شان عمدتا مشاوره و آموزش نیروهای امنیتی افغان و راه اندازی عملیات ضد تروریسم می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *