• انتشار: ۲۸ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۵۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9654
پرینت
سازمان ملل:

جنگ بیش از ۳۷ هزار خانواده را بیجا کرده است

سازمان ملل می گوید که در ۴ ماه نخست سال میلادی، بیش از ۳۷ هزار خانواده افغان به دلیل جنگ، از محل زندگی شان فرار کرده اند. به این ترتیب شمار بیجاشدگان داخلی در این کشور به رکورد تازه ای رسیده است.

 

این خبر در گزارش سازمان ملل متحد در افغانستان به نام «اطلاع رسانی در مهاجرت انسان ها» نشر شده است.

طبق این گزارش، سازمان ملل متحد از آغاز سال روان میلادی تا ۳۰ اپریل، ۳۷ هزار و ۲۹۴ خانواده را شمارش کرده که در افغانستان از جنگ ها در محل زندگی شان فرار کرده و بی جا شده اند. اگر در نظر بگیریم که تعداد اعضای یک خانواده به طور متوسط به هفت تن می رسد، در این صورت تقریبا ۲۶۰ هزار تن به تعداد آوارگان داخلی افزوده شده است.

در این گزارشی آماری از سال ۲۰۱۵ نیز نشر شده است. براین اساس در سال گذشته ۳۸۴ هزار و ۴۸۰ تن از خشونت ها در قریه های شان به مناطق دیگر کشور فرار کرده اند که این در مقایسه با سال ۲۰۱۴ به معنای افزایش ۹۶ درصدی شمار بی جاشدگان داخلی است. ۶۱ درصد از این آوارگان اطفال بوده اند.

در مجموع شمار بیجاشدگان داخلی در افغانستان از ۱،۲ میلیون تن گذشته است. سازمان ملل متحد هشدار داده است که آن ها در حال حاضر فقط از «کمترین میزان کمک های بین المللی» بهره مند هستند.

از پایان سال ۲۰۱۴ تا به حال که ماموریت ناتو در افغانستان به پایان رسید، خشونت در کشور به سرعت افزایش پیدا کرده است. از زمانی که طالبان یک ماه پیش، حملات بهاری شان را آغاز کرده اند، جنگ ها گسترش پیدا کرده اند.

منبع:DW

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *