• انتشار: 3 آگوست 2015
  • ساعت: 16:27
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 1405
پرینت
معاون سخنگوی وزارت دفاع:

جنگ افغانستان بیرون از کشور اداره می شد

دولت وزیری، معاون سخنگوی وزارت دفاع می گوید، مرگ ملا عمر نشان می دهد که در نبود رهبر گروه طالبان جنگ در بیرون از کشور اداره می شد.

براساس گزارش های منتشر شده، ملا عمر رهبر گروه طالبان، بیش از دو سال پیش بر اثر بیماری جان خود را از دست داد اما طی این دو سال جنگ ها علیه حکومت توسط افراد ناشناسی سرپرستی می شده است.

آقای وزیری امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری گفت: نبود ملا عمر نشان می دهد که سرپرستی جنگ در بیرون از کشور بوده است اما به طور دقیق مشخص نکرد که از طرف چه شخص و یا گروهی بوده است.

وزیری افزود، مرگ ملا عمر روحیه دشمنان را تضعیف کرده است و دیگر نمی توانند در مقابل نیروهای امنیتی بیش از این صف آرایی کنند.

وی همچنین خاطر نشان کرد که تا دو ماه دیگر دگرگونی های خوبی در صفوف نیروهای امنیتی ایجاد خواهد شد.

معاون سخنگوی وزارت دفاع همچنین می گوید عملیات پاکسازی دشمنان در ولایت های فاریاب، هلمند و کندز جریان دارد و ضربات سنگینی تاکنون به دشمنان وارد شده است.

گفتنی است که وزارت دفاع در ۱۸ ولایت، ۹ رشته عملیات را به خاطر پاکسازی دشمنان راه اندازی کرده است.

در همین حال، صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله نیز گفت، پولیس در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ رشته عملیات در ولایت های هلمند، ارزگان و ولسوالی دشت ارچی داشته است.

آقای صدیقی افزود، پولیس ملی در ولسوالی نوزاد نیز در حال مستحکم کردن پایگاه های پولیس ملی می باشد.

وی همچنین اضافه کرد فشار بر دشمنان کشور ادامه دارد و در صورتی که دشمنان بر گزینه جنگ تاکید بورزند فشارها نیز بیشتر خواهد شد.

سخنگوی وزارت داخله گفت: ادامه دادن جنگ توسط گروه طالبان دیگر توجیهی ندارد و طالبان نیز دستاوردی نخواهند داشت و آنها باید از فرصت مذاکرات صلح استفاده کنند.

آزادی و استفاده سوء:

بعد از مرگ ملا محمدعمر، رهبر گروه طالبان، برخی از طرفداران وی در بعضی از ولایت ها-کابل، غزنی، میدان وردگ و ننگرهار- مراسمی به مناسبت بزرگداشت وی برگزار کردند.

سخنگوی وزارت امور داخله در این مورد می گوید که دشمنان از آزادی های کشور سوء استفاده می کنند و چهره آنان نزد مردم مشخص است.

آقای صدیقی گفت: کسانی که برای رهبر گروه طالبان مراسم گرفته اند بسیار اندک اند و مردم نیز آنان را به درستی می شناسند.

اما برخی از شهروندان بر این نظرند که دولت باید در چنین مواردی وارد کار شود و نگذارند برای کسی که باعث کشته و زخمی شدن هزاران هموطن ما شده است مراسم ختم برگزار شود.

ملیشه سازی صورت نگرفته است

سخنگوی وزارت امور داخله در قسمتی دیگر از سخنان خود نیز گفت که دولت هر نوع ملیشه سازی را رد می کند و تاکنون هیچ گونه ملیشه سازی صورت نگرفته است.

صدیقی در حالی این سخنان را ایراد می کند که روز گذشته رادیو آزادی گزارشی را منتشر کرد که محمد محقق در ولایت میدان وردک سلاح توزیع می کند و دست به ملیشه سازی زده است.

وی این چنین خبری را رد کرد.

او افزود، نیروهای امنیتی توانایی دارد که امنیت شهروندان را تامین کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *