• انتشار: ۲۷ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۳۹
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 13385
پرینت
اشرف غنی:

جنگ اعلام نشده با پاکستان، به جنگی علنی تبدیل شده است

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور گفته است که جنگ اعلام نشده میان افغانستان و پاکستان در حال شدت گرفتن است و این جنگ کم کم به جنگی علنی در حال تبدیل است.

آریانیوز نوشت؛ محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در گفتگویی با تلویزیون ان دی تی وی (NDTV) هند گفت جنگی اعلام نشده میان افغانستان و پاکستان در حال تبدیل به جنگی علنی است، و این موضوع عواقف ناگواری برای منطقه و جهان بدنبال خواهد داشت. تبعیض قایل شدن برای تروریستان به عنوان تروریست خوب و یا بد تمایزی اشتباه است، و آنانیکه این گونه تبعیض ها را قایل می شوند بهتر است نگاهشان را تغییر دهند.

آقای غنی در این گفتگو با اشاره به صحبت های پیشین خود با مقامات سیاسی و نظامی پاکستان گفت “من به انها گفته ام که پنجره ای در این بین وجود دارد، که این پنجره می تواند به کریدور، مسیر و یا یک شاهراه تبدیل شود، و یا این پنجره می تواند بسته شود. ما این تصمیم را نگرفتیم، رهبران پاکستان این تصمیم را گرفته اند و باید بدانند که تصمیم اشتباه گرفته اند.”

رئیس جمهوری کشور ضمن هشدار به مقامات پاکستانی افزود “تروریزم سامان بازی بچه ها و یا لطیفه نیست، تروریزم تهدیدی است که مقامات پاکستانی باید ریشه های آن را در خاک اش جستجو و ردیابی کند و مطابق با قانون کشورشان و استفاده نیروهای امنیتی تمامی این شبکه های تروریستی را که در خاکشان پناهگاه دارند ریشه کن کند.

آقای غنی در پاسخ به پرسشی که گفته شد آیا تحریم علیه پاکستان راهی مناسب برای جلوگیری از رشد تروریزم در منطقه است گفت “اگر پاکستان تروریزم را حمایت می کند، پس باید لقب حکومت حامی تروریزم را به خود بگیرند.”

در همین حال آقای غنی از کمک های نظامی اخیر هند به نیروهای امنیتی افغانستان قدردانی کرد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور اواخر هفته گذشته در سفری دو روزه به دهلی نو پایتخت هند رفت و در آنجا با مقامات ارشد هندی، تاجران و دانشجوهای افغانستانی دیدار و گفتگو کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *