• انتشار: 17 آگوست 2016
  • ساعت: 09:03
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 12383
پرینت

جنگنده های TU-22 روسیه در پایگاه هوایی همدان ایران مستقر شدند

جنگنده های TU-22M3 قوای هوایی روسیه برای حمله بر مواضع تروریستان داعش در سوریه، در پایگاه هوایی همدانِ ایران مستقر شده اند.

سفارت روسیه مقیم کابل، خبرنامه ای را به خبرگزاری رها فرستاده است که کانال تلویزیونی روسی “روسیه ۲۴ ” خبر داده است که جنگنده های شکاری روسی برای حمله بر مواضع تروریستان به خاک ایران رفته اند.

خبرنامه نوشته است که طوریکه رسانه های عربی خبر داده اند، موافقتنامۀ نظامی با تهران فرصت می دهد تا زمان پرواز های جنگنده های روسی به %۶۰ کاهش یابد.

مقام های روسی می گویند، حالا جنگنده های TU-22M3 بمنظور وارد نمودن ضربات هوایی بر مواضع جنگجویان در سوریه از میدان هوایی موزدوک در اوسیتیای شمالی پرواز می کنند.

همچنین گفته که پایگاه هوایی خمیمیم در سوریه مناسب این چنین جت های جنگی نیست، زیرا این جت ها از بزرگترین جنگنده ها در جهان است.

از اینکه پایگاه هوایی همدان ایران گنجایش چند طیاره را دارد، خبری در دست نیست.

دیپلومات های روسی و ایرانی در آستانۀ استقرار طیاره های روسی در پایگاه همدان، برنامۀ عمل آینده برای حل و فصل بحران سوریه را مورد بحث قرار دادند.

قبلا˝ معلوم گردیده است که نظامیان روسی درخواست های را مبنی بر استفاده از حریم هوایی ایران و عراق برای پرواز راکت های بالدار از فضای این دو کشور ارسال کرده بودند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *