• انتشار: 1 جولای 2017
  • ساعت: 20:29
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 22091
پرینت
ارتش پاکستان:

جنگجویان داعش در افغانستان حمله به پاراچینار را راه اندازی کرده بودند

ارتش پاکستان گفته است جنگجویان گروه تروریستی داعش که در خاک افغانستان حضور دارند مسئولیت حمله به شهر پاراچینار این کشور را بر عهده دارند.  

جنرال آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان به اکسپرس نیوز گفت: “این جنگجویان (داعش) در نتیجه عملیاتی موفقیت آمیز از خاک پاکستان رانده شدند، اما توانستند در خاک افغانستان و نزدیک به مناطق مرزی خرم و خیبر ایجنسی پناهگاه پیدا کنند.”

او گفت: “این مناطق که بسیار به مرز نزدیک می باشند، فرصت مناسبی برای جنگجویان فراهم کرد تا بتوانند به پاراچینار حمله کنند.”

وی همچنین مدعی شد که جنگجویان داعش بخاطر نبود سربازان افغانستان در مناطق مرزی، در ولایات کنر و نورستان توانسته اند جای پای خود را باز کنند.

آصف غفور افزود که پاکستان به گروه داعش اجازه نداد تا در خاک پاکستان حضوری سازماندهی شده داشته باشد.

او علاوه کرد که کار ساخت حصار در امتداد مرز افغانستان و پاکستان از سوی پاکستان قبلا شروع شده و سربازان سرحدی بیشتری نیز به مناطق مرزی اعزام شده اند.

وی گفت که اما این حصار کشی و مدیریت امنیت مرزی یک جانبه است، زیرا راه های گریز زیادی از جانب افغانستان برای جنگجویان وجود دارد.

لازم به ذکر است که تقریبا یک هفته پیش دو انفجار در یک بازار مزدحم در شهر پاراچینار در شمال غرب پاکستان بوقوع پیوست، که منجر به کشته شدن دست کم ۷۲ تن گردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *