• انتشار: 22 سپتامبر 2015
  • ساعت: 23:59
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 2882
پرینت

جنرال کمپبل چشم پوشی سربازان خارجی از “بچه بازی” در صفوف نیروهای امنیتی کشور را رد می کند

جنرال جان کمپبل فرمانده نیروهای حمایت قاطع در واکنش به مقاله منتشر شده از سوی روزنامه ای مبنی بر چشم پوشی سربازان خارجی از وقوع بچه بازی در صفوف نیروهای امنیتی افغانستان به منظور حفظ ارتباطات دوستانه، این موضوع را شدیدا رد کرد.

جنرال جان کمپبل که فرماندهی نیروهای آمریکایی و ماموریت حمایت قاطع را در افغانستان به عهده دارد می گوید در این خصوص با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور نیز گفتگو کرده است.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارش روز یکشنبه خود نوشت سربازان آمریکایی مستقر در افغانستان به دستور افسران مافوق خود حق نداشتند که در خصوص بچه بازی میان نیروهای امنیتی افغانستان مداخله کنند، حتی اگر این اتفاق در کمپ های نظامی رخ می داد.

جنرال جان کمپبل گفت “من شخصا وظیفه های متعددی را در افغانستان ایفا کرده ام و مطلقا مطمئنم که چنین سیاستی میان نیروهای ما نبوده است، حداقل چنین سیاستی در دوره تصدی من وجود نداشته است.”

وی افزود “من می خواهم واضح بسازم که چنین سوء رفتارهایی کاملا ناپسند بوده و شدیدا از سوی ما رد می شود.”

لازم به ذکر است که وزارت امور داخله کشور نیز شدیدا فرهنگ بچه بازی را در میان صفوف نیروهای امنیتی کشور رد می کند و در بیانیه تازه خود می گوید که دولت با این عمل شنیع و مذموم به شدت مبارزه می کند.

این وزارت در بیانیه امروز خود گفت به دلیل موردی و غیررسمی بودن گزارش های این چنینی این مسئله موضوعیت آن چنانی ندارد، اما دولت در واکنش به شکایت هایی در این خصوص شدیدا مراتب را مورد پیگرد قانونی خود قرار می دهد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *