• انتشار: 5 آگوست 2016
  • ساعت: 14:13
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11914
پرینت

جنرال راحیل شریف از اشرف غنی خواست تا روند آزادسازی گروگانان پاکستانی تسریع یابد

جنرال راحیل شریف رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان امروز جمعه طی تماسی تلفونی از محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور خواست تا روند آزاد سازی گروگانان پاکستانی هر چه سریعتر آغاز شود.

روز گذشته یک هلی کوپتر پاکستانی بر فراز آسمان ولایت لوگر دچار مشکل شد و فرود اضطراری کرد، اما پس از نشستن توسط شورشیان طالبان به آتش زده شد و سرنشینان آن به شمول شش اینجینر پاکستانی و یک خلبان روسی به گروگان گرفته شدند.

 

جنرال راحیل شریف رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان امروز جمعه طی تماسی تلفونی از آقای غنی خواسته است تا روند آزاد سازی گروگانان پاکستانی و خلبان روسی تسریع یابد.

 

عمر زاخیلوال سفیر کشور در اسلام آباد گفت محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور صبح امروز جمعه به نیروهای امنیتی هدایت داد تا هر چه زودتر سرنشینان هلی کوپتر ایالت پنجاب پاکستان را از بند طالبان آزاد کنند.

 

آقای زاخیلوال گفته است که هلی کوپتر ایالت پنجاب پاکستان پس از فرود اضطراری در منطقه ماترای ولسوالی آزر ولایت لوگر خودبخود آتش گرفته و یا آتش زده شده است هنوز معلوم نیست؛ اما شورشیان طالبان سرنشینان این هلی کوپتر را به منطقه ای به نام واچ لاگاد برده اند.

 

مقامات پاکستانی گفته اند که هلی کوپتر مدل (MI-17) متعلق به ایالت پنجاب پاکستان هفت سرنشین به شمول خلبان روسی داشت که به سوی ازبکستان راهی بود، اما بر فراز آسمان ولایت لوگر به دلایل نامعلومی دچار مشکل شد و فرود اضطراری کرد.

 

لازم به ذکر است که پیش تر گزارش هایی مطرح شده بود که این هلی کوپتر متعلق به نیروهای ناتو است که در ولسوالی آزر ولایت لوگر مجبور به فرود اضطراری شده و تمامی سرنشینان ان به گروگان گرفته شده اند.

 

اما بعدا مشخص گردید که این هلی کوپتر متعلق به ایالت پنجاب پاکستان است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *