• انتشار: 31 اکتبر 2016
  • ساعت: 11:27
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 14948
پرینت

جنرال دوستم: تا عملی نشدن خواسته هایم به کابل بر نخواهم گشت

سترجنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری با هشدار به حکومت وحدت ملی گفته است که تا برآورده نشدن خواسته هایش به کابل بر نخواهد گشت.

آقای دوستم عصر دیروز یکشنبه با مسئولان محلی، علما، متنفذان، زنان، وکلای شورای ولایتی، استادان دانشگاه و جوانان ولایت های جوزجان، سرپل و بلخ در شهر شبرغان دیدار کرد.

در این دیدار معاون اول ریاست جمهوری، اشتراک کنندگان را در جریان وضعیت سیاسی و امنیتی قرار داد و بر تدویر هر چه زودتر لویه جرگه تاکید کرد.

آقای دوستم به برگزاری انتخابات شورای ولسوالی ها و مجلس تاکید کرد و گفت لویه جرگه قانون اساسی نیز باید تدویر شود تا توزیع صلاحیت هایی رده بلند دولت و معاونان روشن شود.

معاون اول ریاست جمهوری کشور تصریح کرد که با تعدیل قانون اساسی افغانستان جایگاه، وظایف و مسوولیت های شورای امنیت ملی نیز باید تعریف شود.

معاون اول ریاست جمهوری گفت که عدم هماهنگنی میان نیروهای امنیتی، ثبات و امنیت کشور را با خطر مواجه کرده و رهبری حکومت در این خصوص توجه لازم را به خرج نداده اند.

آقای دوستم افزود که اساس حرکت ها و مبارزاتش را تحکیم حاکمیت ملی و نظام سیاسی تشکیل می دهد به همین منظور همواره خواهان اصلاحات عمیق سیاسی و نظامی در چوکات حکومت بوده است.

معاون اول ریاست جمهوری افغانستان در ادامه صحبت هایش تاکید کرد که به خاطر جلوگیری از فساد و ناامنی توأم با ایجاد فضای اعتماد باید در رهبری نهاد های امنیتی و اداره هایی پایینتر آن بازنگری جدی صورت گیرد.

معاون اول ریاست جمهوری از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و مردم افغانستان که فرزندانشان را به صفوف نیروهایی قوای مسلح می فرستند تشکری کرد اما از عدم رهبری توانا در چوکات نظام امنیتی و دفاعی کشور انتقاد کرد.

او جنگ فاریاب را جنگ افغانستان دانست و تاکید کرد که در ناامنی های شمال افغانستان علاوه بر دستان خارجی برخی حلقات داخلی نیز فعالیت می کنند.

جنرال دوستم همچنین گفت که انتقاد هایش به خاطر انحصار قدرت به دست یک شخص معین بوده است.

سترجنرال عبدالرشید دوستم گفت که پس از انتقال قدرت در مورد نتایج چهار جلسه ی اول شورای امنیت ملی چیزی نگفت اما پس از آن در هر جلسه ی شورای امنیت ملی پیوسته نگرانی های خود را از ولایت های هلمند، ارزگان، فراه، قندوز، فاریاب و سایر ولایت ها پلان ها و حملات تخریبی دشمن را پیش از پیش مطرح کرده است ولی بخاطر این حرف هایش توجهی صورت نگرفت.

معاون اول ریاست جمهوری همچنین گفت که پیشنهاد هایش هنوز هم در خانه های میز ریاست جمهوری بدون سرنوشت باقی مانده است که این موضوع خود نشاندهنده ی انحصار قدرت به دست یک نفر است.

در این نشست اشتراک کنندگان ضمن آنکه از فداکاری های معاون اول ریاست جمهوری در خصوص ارایه خدمات به مردم و تامین امنیت در کشور استقبال کردند از حرکت هایی اخیر ایشان نیز اعلام حمایت کردند.

اشتراک کنندگان این نشست تصریح کردند که به خاطر حمایت از حرکت های اخیر معاون اول ریاست جمهوری کشور به زودی حرکت هایی ده ها هزار نفری را انجام می دهند و بر جهانیان ثابت می کنند که جنرال عبدالرشید دوستم خدمتگزار واقعی و صادق برای مردم افغانستان است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *