• انتشار: ۳۰ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۱۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20960
پرینت

جنرال جرات: هر کسی از ادرس قوم وارد می شود، خاین ملی است

جنرال محمد جرات، رهبر روند حفاظت از ارزش های جهاد مردم را به وحدت و یک پارچگی دعوت کرد و ابراز کرد که هر کسی که از ادرس قوم وارد شود، خاین ملی است و مسلمان نیست.

آقای جرات که در میان هزاران تن از هوادارانش در ولسوالی خنجان ولایت بغلان سخنرانی می کرد، وحدت و یک پارچگی را رمز پیروزی مردم افغانستان عنوان کرد.

او خاطر نشان کرد که وحدت کلمه و یکپارچگی بود که مردم افغانستان در زمان جهاد در مقابل ارتش سرخ شوروی سابق به پیروزی رسیدند.

وی به فرد خاصی اشاره نکرد ولی گفت که عده ای در شمال کشور با شعار قومی وارد عرصه سیاست شده اند و عده ای دیگر در جنوب با زبان قومی درصدد ایجاد تفرقه اند که این کارها جز خیانت چیزی نیست.

او همچنین اضافه کرد که کسانی که سنگ طالبان را به سینه می زنند، خاینانی هستند که برای منافع کشورهای خارجی جنگ می کنند.

جنرال محمد جرات این سخنان را روز گذشته جمعه هنگام افتتاح مسجد شهدای جهاد در ولسوالی خنجان ولایت بغلان ایراد کرد.

آقای جرات تاکنون ۱۰ باب مسجد را در ولایت های کابل، پنجشیر، پروان و بغلان ساخته است و هدف این کار را صرف محض رضای خدا عنوان می کند. اکثر این مسجدها “شهدای جهاد” نام گذاری شده است.

مسجد جامع شهدای جهاد در ولسوالی خنجان ولایت بغلان که با هزینه مالی وی ساخته شده است، ظرفیت برپایی ۲٫۵ هزار نماگزار را دارد.

مردم و علمای دینی در این ولسوالی از ساخت چنین مکان بزرگی برای عبادت خوشحالند و از خیران می خواهند تا کمک های بیشتری به ساخت مکان های دینی و فرهنگی کنند.

گفتنی است که زمین این مسجد سال های قدیم وقف شده بود و در ان مسجد خامه کار بود که جنرال جرات ان را به صورت جدید ساخته است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *