• انتشار: ۱۲ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۰۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12896
پرینت

جنبش روشنایی کمتر از یک ماه دیگر دوباره دست به تظاهرات می زند

اعضای جنبش روشنایی در چهلمین روز فاجعه دوم اسد، یک بار دیگر بر ادامه دادن مبارزات شان تاکید کردند و اعلام کردند که ۶ میزان سال جاری دوباره دست به تظاهرات می زنند.

جنبش روشنایی می گوید که بارها از مقام های حکومت خواستیم ولی توجه نکردند و این بار تصمیم داریم که در مقابل دفتر سازمان ملل متحد تجمع کنیم.

جنبش روشنایی امروز جمعه به مناسبت چهلمین روز شهادت نزدیک به صد تن از تظاهرکنندگان دوم اسد، مراسمی را در مصلی شهید مزاری برپا کردند و باری دیگر بر مبارزات عدالت خواهانه خود تاکید کردند.

سخنرانان مراسم امروز، دولت را به کم کاری و بی توجهی متهم کردند و از نهادهای بین المللی خواستند که فاجعه دوم اسد را پیگری کنند.

ذوالفقار امید، از اعضای ارشد جنبش روشنایی در نشست امروز گفت که بررسی کمیسیون دولتی برای کم کاری های دولت مورد قبول ما نیست.

او افزود که فاجعه دوم اسد را کمیسیونی متشکل از سازمان های بین المللی، اعضای جنبش روشنایی و حکومت وحدت ملی باید بررسی کند.

آقای امید همچنان گفت که ما اعتراض های بلند مدت دیگری نیز داریم و با تبعیض و تعصب سیستماتیک مبارزه خواهیم کرد.

او از حضور کم رنگ شهروندان هزاره در چارچوب دولت و تقسیمات شهری و ولایتی نیز اعتراض کرد و گفت این رفتارها باعث شد فضا برای جوانان ما تنگ شود و مهاجرت کنند.

شاه گل رضایی، نماینده مردم در مجلس نمایندگان و عضو جنبش روشنایی نیز گفت که جنیش روشنایی صدای چند تن نیست که حکومت با تفرقه آن را خفه کند.

خانم رضایی افزود که حکومت وحدت ملی با تفرقه به جای اینکه صف عدالت خواهان را بشکند، اتوریته ی خود را در نزد جامعه جهانی از دست می دهد.

او با تایید سخنان آقای امید گفت که حکومت در دوم اسد بسیار کوتاهی کرد و اکنون باید دوباره رابطه شهروند با حکومت را تعریف کنیم.

محمد علی اخلاقی و غلامحسین ناصری از نمایندگان مجلس و عضو جنبش روشنایی نیز به تعصب و تبعیض سیستماتیک برخی از سران حکومتی اعتراض کردند.

آقای اخلاقی گفت در وزارت های حج و اوقاف، کار و امور اجتماعی، اطلاعات و فرهنگ تنها یک درصد کارمند هزاره وجود دارد و در وزارت تحصیلات عالی این رقم ۲ درصد است.

او گفت: برای عدالت خواهی قد علم کردیم و دیگر بر نمی گردیم.

گفتنی است که جنبش روشنایی در نظر دارد که همزمان با کابل و دیگر ولایات کشور، ستادهای مردمی جنبش روشنایی در سطح جهان ترتیب دهد و  تظاهرات های اعتراضی را به سمت مقرها و نمایندگی های سازمان ملل متحد برگزار کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *