• انتشار: 25 جولای 2017
  • ساعت: 15:20
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22894
پرینت
معاونت ریاست جمهوری:

جنبش روشنایی نمونه رشد اجتماعی و یک گام مثبت در جامعه افغانستان است

سرور دانش، معاونت ریاست جمهوری در ملاقاتش با دامینیک جیرمی، سفیر بریتانیا گفت که طی ده سال اخیر جامعه افغانستان با فراگیری دانش و کسب تجربه از گذشته، تحول زیاد یافته است و جنبش روشنایی از لحاظ رشد اجتماعی یک گام مثبت است.

 

آقای دانش امروز سه شنبه در دیدارش به سفیر بریتانیا خاطرنشان کرد که آنچه را که جنبش روشنایی می خواهد، حکومت وحدت ملی نیز در تلاش است که با فایق آمدن به تبعیض های تاریخی، عدالت، برابری و انکشاف متوازن را در افغانستان نهادینه سازد.

معاون رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد که حکومت وحدت ملی در انکشاف متوازن و اصلاح ادارات محلی در مناطق مرکزی افغانستان موفق شود.

معاون رئیس جمهور در این دیدار همچنین به برگزاری انتخابات پارلمانی در سال آینده، طبق تقویم انتخاباتی کمیسیون مستقل انتخابات تأکید کرد و گفت که انتخابات سال آینده مطابق قانون برگزار خواهد شد.

آقای دانش در ادامه به موضوع امنیتی کشور اشاره کرد و افزود، هر چند که تحرکات دشمنان مردم افغانستان وجود دارد ولی وضعیت هیچگاهی به گذشته بر نخواهد گشت.

معاون رئیس جمهور گفت که حکومت وحدت ملی برای تقویت نیروی امنیتی، در تلاش است که ساختار پولیس و اردو تحت تأثیر عوامل سیاسی قرار نداشته باشد و به شکل مسلکی و فنی تقویت و مدیریت شود.

وی افزود که در کنار تقویت و مسلکی سازی ساختار نیروی امنیتی، انسجام ملی و رابطه توأم با حسن نیت میان حکومت و مردم برای تقویت پایه های حاکمیت ملی ضروری است.

دامینیک جیرمی سفیر بریتانیا در کابل، نیز از تلاش های معاون رئیس جمهور در راستای انسجام و رشد حکومت داری خوب در افغانستان اظهار قدردانی و آرزوی موفقیت کرد.

سفیر بریتانیا شهادت جمعی از شهروندان را در حادثه تروریستی دیروز به معاون رئیس جمهوری و مردم افغانستان تسلیت گفت و افزود که حکومت بریتانیا در کنار جامعه جهانی برای ثبات و پیشرفت افغانستان، همچنان تلاش خواهد کرد.

ا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *