• انتشار: 9 ژوئن 2016
  • ساعت: 14:36
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10031
پرینت

جنبش روشنایی به حکومت هُشدار داد

شورای عالی مردمی که هدایت جنبش روشنایی را بر عهده دارد در تازه ترین اعلامیه خود در واکنش به امضای قرارداد اعمار خط برق ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان به حکومت هشدار داد.

شورای عالی مردمی، امروز پنجشنبه در یک گردهمآیی در مصلی شهید مزاری، به حکومت هشدار داد و گفت که بازی با حق و سرنوشت مردم، بازی با آتش است.

جنبش روشنایی می گوید، تحت هیچ شرایطی، دست از مطالبات برحق مردم برنمی دارد و باری دیگر تأکید می کند که حذف مناطق مرکزی از ماسترپلان برق افغانستان، برای مردم عدالت طلب کشور، قابل تحمل نیست.

روز گذشته، ریاست برشنا قرارداد اعمار خط برق ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان از پلخمری تا ارغندی از مسیر سالنگ به ارزش ۱۱۹ میلیون دالر امضا کرد.

جنبش روشنایی در پیوند به این اقدام حکومت می گوید که اگر حکومت دست از تبعیض و لجاجت برندارد، با خشم عمومی مردم مواجه خواهد شد.

اعضای جنبش روشنایی تأکید می کند که تا رسیدن به مطالبات برحق مردم در داخل و خارج از مبارزه خواهند کرد و هیچ طرح ِ بدیل برای جنبش روشنایی قابل پذیرش نمی دانند.

شورای عالی مردمی شب های جمعه ماه رمضان را شب های روشنایی نام گذاری کرده اند و می خواهند در این شب ها پیرموان تظاهرات و اقدامات بعدی تصمیم گیری کنند.

در شب های روشنایی گردهمآیی هایی در مصلی شهید مزاری برگزار می شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *