• انتشار: 9 جولای 2016
  • ساعت: 17:32
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10731
پرینت

جنبش روشنایی: اگر تصمیم تغییر نکند اول اسد تظاهرات گسترده ای می کنیم

شورای عالی مردمی تحت عنوان جنبش روشنایی به دولت هشدار داده است که اگر از تصمیم خود نگذرد دست به تظاهرات گسترده و نامحدودی خواهند زد.

روز گذشته سران جنبش با حضور هزاران تن در مصلی شهید مزاری خواسته های خود را مطرح کردند و از دولت خواستند که تصمیم کابینه مبنی بر انتقال برق ۵۰۰ کیلوولت از مسیر سالنگ را لغو کند.

آنان گفتند: “حکومت تا دو هفتۀ دیگر فرصت دارد تا به مطالبۀ برحق میلیون‌ها شهروند کشور احترام بگذارد و با لغو تصمیم توهین‌آمیز و غیرعادلانۀ کابینه خط انتقال برق ۵۰۰ کیلوولت را به مسیر اصلی آن، یعنی بامیان – میدان‌وردک برگشت دهد”.

جنبش روشنایی می گوید، در صورت عدم تغییر این تصمیم، به روز اول اسد راه‌اندازی تظاهرات نامحدود و گسترده را اعلان کرده است. در قطعنامۀ این جنبش گفته شده است که آنان برای رسیدن به حقوق شان، به نافرمانی مدنی ادامه می‌دهند.

این تصمیم حدود یک سال پیش زمانی جنجال آفرین شد که شرکت برشنا برخلاف نظر شرکت بین المللی فیشنر خواهان عبور برق از مسیر سالنگ شد.

گفتنی است که ماه گذشته تفاهمنامۀ انتقال برق به بامیان، در حضور رئیس جمهور در ارگ امضا شد.

جنبش روشنایی اما می گوید که تفاهمنامه جنبه اجرایی ندارد و در صورتی که بودجه و شرایط مهیا باشد دولت اقدام به این کار می کند.

در این گردهمآیی، محمدکریم خلیلی معاون دوم رئیس جمهور پیشین، داکتر صادق مدبر رئیس پیشین اداره امور و شماری از اعضای مجلس از سخنرانان این گردهمایی بودند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *