• انتشار: 18 آگوست 2016
  • ساعت: 17:25
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 12453
پرینت

جنبش روشنایی، فردا سازمان ملل را “کامنت باران” می کند

فعالان جنبش روشنایی در نظر دارند که فردا جمعه ۲۹ اسد به صفحه فیسبوک سازمان ملل بروند و برای دادخواهی پیام های خود را در اخرین پُست سازمان ملل کامنت بگذارند.

در فراخوانی که از سوی اعضای فعال جنبش روشنایی راه اندازی شده است، که با این کار، سازمان ملل را وادار می کنیم تا در قبال حادثه دوم اسد و تبعیض سیستماتیک در افغانستان واکنشی داشته باشد.

بر اساس فراخوان منتشر شده، این اقدام از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب به وقت کابل صورت خواهد گرفت.

اعضای جنبش روشنایی می گویند که کامنت دادخواهی به زبان انگلیسی بوده و از سازمان ملل و دیگر سازمان های جهانی مرتبط می خواهند تا برای پایان بخشیدن به تبعیض سیستماتیک در افغانستان و عبور خط برق وارداتی ترکمنستان از مسیر بامیان، حکومت افغانستان را تحت فشار بگذارند.
همچنین قرار است در این کامنت ها از این سازمان ها خواسته شود تا حادثه دوم اسد را به گونه مستقلانه بررسی کنند که این خواسته خانواده شهدای میدان روشنایی نیز است.

فعالان جنبش روشنایی بر این باورند که سازمان ملل جزء یکی از تاثیرگذارترین سازمان ها در جهان به شمار می رود و با انتخاب این سازمان و واکنش آن به خواست ما، تمامی جهانیان از آن چه که در افغانستان می گذرد، آگاهی یافته و حکومت تبعیض مدارِ افغانستان نزد جهانیان روسیاه تر خواهد شد.

آنان می گویند که ضمن این که با واکنش سازمان ملل، احتمال قوی وجود دارد که این سازمان اقدامات عملی را نیز برای بررسی حادثه دوم اسد و پاسخ به خواست بر حق جنبش روشنایی روی دست گیرد.

گفتنی است که قبل از این حدود سه هفته پیش، اعضای جنبش روشنایی در توییتر با هشتگ روشنایی اقدام کردند که طی یک روز بیش از ۴۵۰ هزار توییت و ریتوییت با هشتگ مذکور صورت گرفت.

گفتنی است که این اقدام های جنبش روشنایی بی سابقه ترین نوع فعالیت های مدنی در کشور است.

۲ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. عباس علي در تاریخ 18 آگوست 2016:

    ماازسازمان ملل متحد جدا تقاضا داریم که درمورد حادثه شهدای جنبیش روشنای در دهمزنگ وأرید عمل شده تحقیق نماید تا عاملین این جنایت شناسای وبه پنجه قانون سپرده شود

  2. عباس علي در تاریخ 18 آگوست 2016:

    ما ازسرمنشی سازمان ملا متحد جداتقاضاداریم که درموردحادثه شهدای جنبیش روشنای در دهمزنک وأرید عمل شده تحقیق نماید تاعاملین این جنایت هولناک به پنجه قانون سپرده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *