• انتشار: 4 اکتبر 2015
  • ساعت: 13:25
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3187
پرینت
نی خطاب به نهادهای حقوق بشری:

جنایت های کندز را جنایت علیه بشریت ثبت کنید!

دفتر حمایت از رسانه ای آزاد (نی) در واکنش به حادثه های ولایت کندز، از کمیسیون حقوق بشر و سایر نهادهای حقوق بشری خواست که این حوادث را به عنوان جنایت علیه بشریت ثبت کنند.

 

عبدالمجیب خلوتگر، رئیس اجرایی دفتر نی، امروز (یکشنبه) در یک نشست خبری گفت: طالبان جنایت زیاد حقوق بشری در ولایت کندز انجام داده است که باید این جنایات ثبت شود.

آقای خلوتگر در این نشست اظهار کرد که طی چند روز گذشته چهار مرکز رسانه ای چور و چپاول شده است و یک خبرنگار محلی دیگر نیز کشته شده است.

وی تاکید کرد که خبرنگاران هنوز هم از تهدیدات گروه طالبان در امان نیستند و طالبان به دنبال خبرنگاران است تا مانع انتشار جنایات شان شود.

دفتر نی از دولت خواست که در تامین امنیت جانی خبرنگاران در ولایت کندز تلاش کنند.

همچنین این مرکز از نهادهای بین المللی رسانه ای نیز خواست که در انتشار جنایات طالبان به صورت گسترده فعالیت کنند تا جنایات طالبان برای جهانیان مشخص شود.

رئیس دفتر نی افزود، طالبان نه به قوانین حقوق بشری پایبند است و نه به دستورات دین اسلام.

گفتنی است که پس از اشغال کندز توسط طالبان، دفترهای رسانه ای در آن ولایت به آتش کشیده شده و وسایل برخی از رسانه ها تخریب و به یغما برده شده است و در این درگیری ها یک کارمند رسانه ای نیز کشته شد.

ذبیح الله پشتونیار، گوینده رادیوی محلی کیهان، روز جمعه بر اثر درگیری ها بین گروه تروریستی طالبان و نیروهای دولتی کشته شد.

دفتر نی از نیروهای بین المللی خواست که در کنار تحقیق شفاخانه پزشکان بدون مرز به خانواده این خبرنگار نیز توجه کنند و حداقل خون بها (دیه) وی را بپردازد.

دوشنبه هفته گذشته، طالبان به مرکز ولایت کندز حمله کرد و شهر را به تصرف خود در آورد.

به نقل از سازمان عفو بین الملل و نهادهای دولتی، این گروه تروریستی جنایات ضد بشری فراوانی در شهر کندز انجام داده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *