• انتشار: ۲۲ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۳:۲۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27057
پرینت

جمهور: استاد عطا والی بلخ می ماند/ کنار رفتن او تکذیب شد

خبرگزاری جمهور نوشته که استاد عطا محمد نور همچنان والی بلخ می ماند و شایعات برکناری او و جانشین محمد اسحاق رهگذر صحت ندارد.

منابع موثقی گفته اند که کنار رفتن استاد عطا محمد نور از سمت ولایت بلخ، آخرین گزینه پس از عملی شدن تمامی خواسته های او و جمعیت اسلامی افغانستان می باشد.

از صبح امروز خبری در برخی رسانه ها و فضای مجازی منتشر شده که بر مبنای آن، محمداسحاق رهگذر به عنوان والی جدید ولایت بلخ، تعیین شده است.

اما منابع موثق و نزدیکان والی بلخ می گویند که کنار رفتن آقای ستاد نور از مقام ولایت بلخ شایعه است و صحت ندارد.

براساس تفاهم اولیه ای که میان حزب جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری صورت گرفته، این حزب خواسته های دوازده گانه ای را به ارگ پیشنهاد داده و بطور قاطع خواهان عملی شدن تمامی خواسته های خود می باشد.

عطا محمد نور بعنوان یکی از طرفین منازعه به جمعیت اسلامی صلاحیت تام داده تا در مسائل مربوطه تصمیم بگیرد؛ و در این راستا چنانچه توافقاتی صورت بگیرد، آقای عطا نامزدهای خود را برای احراز برخی مواقف دولتی پیشنهاد داده است که برای مقام ولایت بلخ، محمد اسحق رهگذر یکی از کاندیداها می باشد.

به گفته این منابع، خبر منتشره در برخی رسانه ها مبنی بر تعیین والی جدید بلخ صحت ندارد و اگر ریاست جمهوری چنین تصمیمی گرفته باشد، عملی شدن آن، پس از قبولی تمامی شرایط جمعیت اسلامی افغانستان خواهد بود.

عطا محمد نور نیز تأکید کرده تعیین والی جدید بلخ، پس از عملی شدن خواسته های جمعیت اسلامی و تأیید نهایی وی خواهد بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *