• انتشار: 8 جولای 2017
  • ساعت: 12:27
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 22377
پرینت
پاکستان:

جماعت الاحرار در لیست سیاه سازمان ملل قرار گرفت/این گروه از ننگرهار فعالیت می کند

پاکستان اعلام کرده است که گروه جماعت الاحرار شاخه طالبان پاکستان در لیست تروریستی سازمان ملل قرار گرفته و مدعی شده که این گروه از ولایت ننگرهار افغانستان فعالیت می کند.

وزارت خارجه پاکستان در خبرنامه ای اعلام کرده است شورای امنیت سازمان ملل متحد به درخواست این کشور، گروه جماعت الاحرار شاخه طالبان پاکستان را در لیست سیاه تروریستی خودش قرار داده است.

خبرنامه وزارت خارجه پاکستان افزوده است که شورای امنیت سازمان ملل متحد گروه جماعت الاحرار، یک شاخه طالبان پاکستان، را به خاطر فعالیت های تروریستی اش در خاک پاکستان تحریم کرده و در لیست تروریستی خود قرار داده است.

خبرنامه علاوه کرده است که کمیته تحریم ۱۲۶۷ شورای امنیت سازمان ملل متحد روز گذشته (جمعه) اضافه شدن نام گروه جماعت الاحرار را به لیست سازمان ها و افرادی که با توقف دارایی، ممنوعیت مسافرت و خرید و فروش اسلحه مواجهند، مورد تایید قرار داد.

وزارت خارجه پاکستان در خبرنامه اش همچنین مدعی می شود که گروه جماعت الاحرار از ولایت ننگرهار افغانستان فعالیت می کند و مسئول اجرای چندین حمله مرگبار تروریستی در خاک پاکستان است. پاکستان سال گذشته این گروه را در لیست تروریستی خود قرار داد.

این ادعای مقامات پاکستانی در حالی مطرح می گردد که مقامات افغانستان و پاکستان همواره یکدیگر را به دادن پناهگاه به تروریستان و آزادی عمل به آنها برای اجرای عملیات های ترویستی علیه خاک یکدیگر متهم کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *