• انتشار: 17 ژانویه 2017
  • ساعت: 23:21
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17622
پرینت

جلسه شورای امنیت ملی به ریاست محمد اشرف غنی برگزار شد

جلسه شورای امنیت ملی به ریاست محمد اشرف غنی رئیس ‎جمهوری کشور، شام امروز در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری در خبرنامه ای نوشته است که در این جلسه، وزرای سکتور دفاعی و امنیتی با ارائه گزارش از وضعیت عمومی امنیتی کشور بخصوص ولایات هلمند، ارزگان، کندز، فراه، بغلان، فاریاب و کنر، در رابطه به ده‎ها عملیات نظامی که در اثر آن زیان های زیادی به دشمن وارد گردیده است، به جلسه معلومات دادند.

رئیس‎ جمهور پس از آن، از تمام عملیات‎های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به‎ خصوص عملیات خاص آنان در ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند، قدردانی کرد.

خبرنامه ارگ افزوده است که شورای امنیت ملی به منظور ستایش از شجاعت و فداکاری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، طرزالعمل برگزاری مراسم تجلیل از روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور را که به‌منظور بزرگداشت، تحسین و تقدیر(تفویض نشان‌ها، مدال‌ها، تقدیرنامه‌ها و مکافات نقدی) از نیروهای دفاعی و امنیتی کشور توسط یک تیم کاری متشکل از نمایندگان ارگان‌های دفاعی و امنیتی، وزارت‌های ارشاد، حج و اوقاف، اطلاعات و فرهنگ، کار و امور اجتماعی و شهدا و معلولین، عدلیه، اداره مستقل ارگان‌های محل، ریاست عمومی امنیت ملی و در هماهنگی با دفتر شورای امنیت ملی، تهیه و تنظیم گردیده است، مورد تصویب قرار داد و  در زمینه عملی شدن طرزالعمل مذکور، تصامیم لازم اتخاذ گردید.

در پایان جلسه نیز، هیئت اعزامی که بر اساس حکم رئیس جمهور به منطقه سپین غر ولایت ننگرهار برای تعین سرنوشت آن ولسوالی که در سال ۱۳۷۲ منحیث ولسوالی مستقل اعلان گردیده بود، گزارش یافته های شان را به جلسه ارائه کرد.

شورای امنیت ملی پس از بحث‌های همه جانبه، پیشنهادات رئیس هئیت و اداره مستقل ارگان‎های محلی را مبنی بر تعین آن ولسوالی به عنوان واحد اداری جداگانه مورد تأیید قرار داد و در این راستا هدایات لازم به اداره مستقل ارگان‎های محلی صادر نمود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *