• انتشار: ۲ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۵۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20245
پرینت

“جشن گل بادام” دایکندی به عنوان جشنواره ملی ثبت تقویم کشور شد

مقام های دولتی در ولایت دایکندی می گویند که با پیگیری های والی این ولایت و هماهنگی های ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت، وزارت اطلاعات و فرهنگ “جشن گل بادام” به عنوان جشنواره ملی ثبت تقویم کشور کرد.

جشنواره گل بادام هر ساله در ولایت دایکندی با شکوفه کردن درختان برگزار می شد.

امسال اما این جشن فرهنگی هنری برای اولین بار به گونه ی رسمی تحت عنوان جشنواره فرهنگی هنری گل بادام تدویر یافت، که رنگ و رخ تازه‌یی داشت.

در این جشنواره، هنرمندان، شعراء، فرهنگیان، صنعت‌گران دستی، تئاتر گران، ظنزگویان، خواننده‌گان محلی، ورزشکاران و …. داشته‌های شان را با مردم دایکندی شریک کردند.

مقام ولایت دایکندی ضمن قدردانی وتشکری از استاد دانش معاون رئیس جمهور و تبریک گویی این جشنواره به مردم دایکندی نسبت تیدیل شدن این جشن به جشنواره ملی، از تابلویی «جشنواره ملی گل بادام» رونمایی کرد.

والی دایکندی در سخنرانی خود برای تقویت زراعت و خصوصن بادام و مهیا کردن زمینه های بهتر بازار یابی و پروسیس این محصول محلی خبر داد و از موسسات و دونرها خواست که برای رشد این محصول تلاش بیشتر کرده و سرمایه گذاری بهتری کنند.

ریاست زراعت و مالداری دایکندی نظر به تاکید مقام ولایت از تلاش برای بهتر ساختن بادام هم ازنظر کمی و هم از دیدگاه بازاریابی خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *