• انتشار: ۶ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۸:۳۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27815
پرینت

جریان دستگیری یک فرمانده ارشد طالبان که در حملات مرگبار اخیر کابل دست داشت

نیروهای ائتلاف به تازگی یک فایل تصویری نشر کرده اند که در آن جریان یک عملیات شبانه مشترک توسط نیروهای افغان و نیروهای قطعه خاص آمریکا و دستگیری یک تن از فرماندهان ارشد گروه طالبان که در حملات مرگبار اخیر کابل دست داشته را نشان می دهد.

ماموریت حمایت قاطع ناتو با انتشار یک گزارش و این فایل تصویری گفته است که عملیات مشترک شبانه توسط نیروهای افغان و نیروهای قطعه خاص آمریکا در ولسوالی پل علم ولایت لوگر تقریبا چهار روز پیش صورت گرفت.

در این عملیات یک مخفیگاه تروریستی گروه طالبان که از آنجا حملات اخیر کابل طرح ریزی، سازماندهی و اجرا می شد هدف قرار گرفته است. همچنین در این عملیات، «احمد گل» یک تن از فرماندهان ارشد گروه طالبان و مسئول این مخفیگاه دستگیر گردید.

گزارش ناتو علاوه می کند که احمد گل یک تن از اعضای «قطعه فداییان الحمزه» یکی از شاخه های گروه طالبان بوده که از شبکه تروریستی حقانی دستورات لازم، پول و سلاح دریافت می کند.

 

براساس گزارش، گل احمد چهارمین عضو قطعه فداییان الحمزه می باشد که طی دو ماه گذشته توسط نیروهای امنیتی افغانستان و نیروهای آمریکایی دستگیر و یا کشته شده است.

تقریبا یک ماه پیش نیز نیروهای متذکره در یک عملیات مشترک موفق به دستگیری «محمد علم» یک تن از اعضای شبکه حقانی شدند که مسئول اکمالات قطعه فداییان الحمزه بود.

طالبان تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *