• انتشار: ۳ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۵۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 20271
پرینت

جاپان ۳٫۶ میلیون دالر مساعدت غیر پروژه ای به کشور کرد

کشور جاپان سند تمدید یادداشت تفاهم مساعدت های غیر پروژه یی جاپان با افغانستان به ارزش ۴۰۰ میلیون ین جاپانی معادل ۳،۶ میلیون دالر امریکایی، در کابل به امضاء رساند.

این مساعدت های غیر پروژه یی به هدف تحکیم، رشد و انکشاف اقتصادی و اجتماعی در افغانستان در عرصه های تقویت زراعت و آبیاری، تعلیم و تربیه، تحصیلات عالی و صحت به مصرف خواهد رسید.

این تفاهم بین حکمت خلیل کرزی معین سیاسی وزارت و آقای میتسوجی سوزوکا سفیر جاپان در وزارت خارجه کشور به امضا رسید.

حکمت خلیل کرزی معین سیاسی و سرپرست وزارت امور خارجه به نمایندگی از دولت و مردم افغانستان در مراسم امضای سند یاد شده از حکومت و مردم جاپان به عنوان دومین بزرگترین کشور کمک کننده مالی با افغانستان اظهار تشکر کرد، جاپان را دوست و شریک نهایت مخلص و خوب افغانستان خواند که در جریان ۱۵ سال گذشته به ارزش ۶،۴ میلیارد دالر امریکایی در عرصه های مختلف از جمله جمع آوری اسلحه، بازسازی، اعمار سرک ها و تعمیرات، تقویت بخش های زراعت و آبیاری، تعلیم و تربیه، تحصیلات عالی، صحت، ترمیم و حفظ آثار تاریخی و باستانی در افغانستان کمک و سرمایه گذاری نموده است.

آقای سوزوکا سفیر جاپان در کابل نیز گفت که کشورش همواره به دنبال کمک به افغانستان برای رسیدن به خودکفایی بوده که این اهداف از طریق ایجاد سازمان و مدیریت منابع انسانی که قادر به رهبری و مدیریت کشور باشد، به دست خواهد آمد تا افغانستان به یک کشور با ثبات و مرفه تبدیل شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *