• انتشار: 19 اکتبر 2015
  • ساعت: 09:31
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3603
پرینت

جاپان بیش از یک میلیون دالر برای حفظ راه های بامیان کمک کرد

دو سیت وسایل ماشینری برای پاک کاری برف و جغل اندازی سرک ها، از سوی وزارت فواید عامه کشور با کمک مالی کشور چاپان روز یکشنبه به ریاست فواید عامه ولایت بامیان تحویل داده شد.

انجنیر محمد انوری رییس اداره فواید عامه ولایت بامیان گفت که این دو سیت وسایل ماشینری شامل هشت عراده «اکسکواتور، گریدر، لیدر و دمترک» از هر نوع دو عراده می باشد که معادل «۱۴۴۵۳۸۲» دالر امریکایی می شود.

وی گفت که ما از این وسایل برای برف پاکی در فصل زمستان، جغل اندازی و بازسازی سرک های عمومی در فصول بهار و تابستان استفاده می کنیم که برای کاهش بودجه و باز نمودن شاهراه های عمومی کمک می کند.

رییس فواید عامه بامیان افزود: در فصل زمستان، ۳۷۴ کیلومتر سرک های عمومی در ولایت بامیان نیاز به پارک کاری دارد و ما نیاز به  باز نمودن این مسیر ها داریم که سالانه بیش از ۲۰ میلیون افغانی در این بخش اختصاص یافته و قرار است که امسال خود ریاست فواید عامه ۱۵۰ کیلومتر آنرا پاک کاری نماید که بودجه آن به ۱۰ میلیون افغانی کاهش خواهد یافت.

به گفته انوری، ریاست فواید عامه ولایت بامیان در زمستان امسال تصمیم دارد که  کوتل شیبر، مسیر بامیان – یکه ولنگ و کوتل قوناق این ولایت را با این وسایل پاک کاری نماید.

از سویی هم، مقام های محلی ولایت بامیان از آغاز سرک بامیان – دوشی در زود ترین فرصت خبر میدهند.

محمد طاهر زهیر والی ولایت بامیان هنگام تحویل گیری این وسایل گفت که رییس جمهوری وعده خود عمل نمود و هیئت ۱۴ نفری را از وزارت خانه های مختلف به این ولایت روان نموده تا کار این پروژه را بررسی و به زود ترین وقت آغاز نمایند.

والی بامیان از کمک های بلاعوض کشور چاپان نیز تشکر نمود و گفت: با تسلیم شدن این وسایل ماشینری برای مردم بامیان اطمینان میدهیم که در فصل زمستان تمام مسیر های این ولایت به روی ترافیک باز می باشد.

آقای زهیر افزود که اداره محلی تصمیم دارد چهار تیم عملیاتی را برای پاک کاری برف ها درکوتل های این ولایت تشکیل بدهد، تا مسافران و رانندگان به مشکل برنخورند.

وی می گوید که تا هنوز یک تیم عملیاتی تشکیل شده و در فصل زمستان موظف به پارک کاری برف کوتل قوناق ولسوالی ورس بامیان می باشد.

منبع: رادیو کلید

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *