• انتشار: 31 آگوست 2019
  • ساعت: 19:17
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 37236
پرینت
اختلاف ترامپ با مشاور امنیت ملی امریکا

جان بلتن از گفت و گوهای توافق امریکا و طالبان کنار زده شد

روزنامه امریکایی واشنگتن پست اعلام کرد دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا با مشاور امنیت ملی خود، جان بولتون بر سر مساله صلح افغانستان دچار اختلاف شده‌است.

واشنگتن پست نوشت آقای ترامپ دیگر مشوره جان بولتون را در مورد صلح افغانستان نمی‌پذیرد؛ زیرا به او بی باور شده و در مورد مساله صلح افغانستان او را کنار گذاشته است.

به گفته منابع این روزنامه، کاخ سفید در هفته جاری یک جلسه امنیتی را با مقام‌های بلندپایه امنیتی برنامه ریزی کرده؛ ولی در این نشست آقای بولتون را دعوت نکرده است.

برخی مقام‌های بلندپایه امریکایی بدون ذکر نام خود گفت در شرایط عادی شرکت مشاور امنیت ملی رییس جمهور در چنین نشستی مهم است، ولی حذف نام جان بولتون از لیست اشتباهی نیست.

روزنامه به نقل از مقام‌های امریکا گفت آقای بولتون از زمان درازی تا اکنون تلاش دارد تا حضور نظامی امریکا را در سطح جهان گسترش دهد و او در حکومت امریکا به یک دشمن بزرگ توافق صلح امریکا با طالبان مبدل شده است.

مقام‌های امریکایی افزوده اند مخالفت آقای بولتون با تلاش دیپلماتیک برای حل مساله افغانستان، آقای ترامپ را نگران کرده و این مساله سبب شده در چنین شرایط حساس آقای بولتون از گفتگو بر سر توافقنامه صلح افغانستان کنار گذاشته شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *