• انتشار: 19 فوریه 2019
  • ساعت: 14:18
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 32493
پرینت
از سوی شبکه سراسری رشد برگزار شد

جام فوتبال « صلح سراسری افغانستان» در حمایت از سیاست‌های حکومت برای صلح

شبکه سراسری رشد افغانستان با برگزاری یک دوره از مسابقات فوتبال با نام «جام صلح سراسری افغانستان» حمایت خود از سیاست‌های حکومت برای صلح و اصلاحات در کمیسیون‌های انتخاباتی را اعلام کرد.

این جام امروز یک شنبه ۲۸ دلو با حضور شش تیم و چند هزار تماشاگر در کابل برگزار شد.

محمد عارف حیدری، رئیس شبکه سراسری رشد افغانستان، هنگام برگزاری این مسابقات گفت که هدف از برگزاری این جام، حمایت از سیاست‌های حکومت در قبال گفتگوهای صلح، اصلاحات در کمیسیون‌های انتخاباتی و جوان‌گرایی در حکومت است.

آقای حیدری افزود در شرایط کنونی و هجوم بی حد و حصر اخبار توسط رسانه‌های کشورها، به خصوص برخی از کشورهای همسایه، از سیاست‌های حکومت حمایت کرد.

او با اشاره به تحولات اخیر، علاوه کرد که اکنون شماری از کشورهای همسایه و حلقه‌های دور افتاده از سیاست، درصدد تضعیف حکومت است، که این اقدام به سود هیچ کسی نیست.

رئیس شبکه سراسری رشد افغانستان تاکید کرد که با برگزاری این جام، تلاش شد که جوانان را از اوضاع کشور و دسیسه‌هایی که در جریان است، باخبر سازیم.

در روزهای گذشته، روسیه گفتگوهای صلح را در مسکو برگزار کرد؛ این نشست بین شماری از اپوزیسیون و اعضای گروه طالبان برگزار شد که با واکنش جدی شهروندان مواجه شد.

شماری از شهروندان با انتقاد از این اقدام روسیه، نشست مسکو را مشروعیت بخشی به طالبان عنوان کردند و خواستار لغو چنین برنامه‌هایی شدند. شبکه سراسری رشد افغانستان به این منظور نیز یک گردهمایی اعتراضی را مقابل سفارت روسیه در کابل برگزار کردند و حمایت خود را از حکومت و نیروهای امنیتی اعلام کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *