• انتشار: ۲۸ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۹:۴۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30568
پرینت

جاغوری هم از وجود طالبان پاکسازی شد

سخنگوی وزارت دفاع اعلام کرد که هردو ولسوالی جاغوری و مالستان از وجود طالبان کاملا پاکسازی شده است.

به گزارش رها، سرانجام پس از حدود دو هفته درگیری در ولسوالی‌های جاغوری و مالستان ولایت غزنی، وزارت دفاع امروز اعلام کرد که طالبان از این دو ولسوالی بیرون رانده شده‌اند.
وزارت دفاع می‌گوید که طالبان با متحمل شدن تلفات زیاد از این دو ولسوالی بیرون رانده شده اند و اکنون نیروهای امنیتی در این مناطق مستقر شده اند.
سیدغفور احمد جاوید، سخنگوی وزارت دفاع می‌‎گوید: «در این ولسوالی‌ها دو تولی منطقه‌یی ایجاد می‌شوند که تحت ادارۀ قول اردوی ۲۰۳ تندر وظیفه خواهند کرد.»
نجیب دانش، معاون سخنگوی وزارت داخله نیز می‌افزاید: «تمامی مشکلاتی که در این دو ولسوالی موجود بود، کُلش بررسی شده یک بخشش تقویت نیروهای دولتی در این دو ولسوالی است و بخش دیگر جلب حمایت مردم و ایجاد استحکامات است.»
اما، تعدادی از نمایندگان غزنی در مجلس نمایندگان، می‌گویند که حکومت پاسگاه‌های دایمی در این ولسوالی‌ها ندارد و به همین دلیل احتمال برگشت دوبارۀ طالبان در این بخش‌ها وجود دارد.
آنها از حکومت می‌خواهند که پاسگاه‌های دایمی را در این مناطق ایجاد کند تا از حملۀ احتمال دوبارۀ طالبان جلوگیری شود.
امیرخان یار، معاون دوم مجلس نمایند‌گان دراین باره گفت: «خواست‌ها در این جا این است که نباید در آینده کدام فاجعه یی پیش بیاید.»
علی علی‌زاده، عضو مجلس نمایندگان نیز افزود: «قرارگاه‌های امن دشمن در این ساحات قرار دارد و از این مناطق آنان تمام ولایت های افغانستان را هدف قرار می‌دهند.»
همزمان با این، شماری دیگر از نمایندگان غزنی، می‌گویند که در جریان نبردها در این دو ولسوالی، غیرنظامیان نیز آسیب دیده‌اند.
عارف رحمانی بیان داشت: «هزاران آواره شده اند و مردان برخی از این خانواده‌ها قتل عام شده اند؛ و مردی در میان شان وجود ندارد.»
نمایندگان غزنی ضمن قدر دانی از نیروهای امنیتی برای پس گیری بخش‌هایی مالستان و جاغوری از حکومت انتقاد می‌کنند که چرا اجازه می‌دهد طالبان بر بخش‌های کشور حمله کنند که در نتیجۀ آن هزاران نفر آواره شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *