• انتشار: ۳۱ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۴۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 11150
پرینت
خانه احزاب سیاسی:

جاسوسان پاکستانی در قالب وزیر و والی در حکومت وجود دارند

خانه احزاب سیاسی و نهادهای مدنی می‏گویند؛ اسنادی را در دست دارند که نشان می دهد، اکثر وزرا و والیان حکومت وحدت ملی جاسوسان پاکستان هستند.

 

شاه محمود پوپل، رئیس حزب صلح افغانستان، امروز(پنجشنبه) در این نشست خبری گفت: “ما اسنادی را در دست داریم که نشان می دهد، شماری از وزرا و والیان حکومت فعلی، جاسوسان پاکستانی اند”.

آقای پوپل به سران حکومت وحدت ملی هشدار داد که جاسوسان پاکستانی را از وزرات و ولایت برکنار کنند در غیر آن حزب وی دست به افشا گری میزند.

او خاطر نشان کرد که در صورت عدم برکناری جاسوسان از قدرت، افغانستان بیشتر از این به انزوا و بدبختی خواهد رفت.

براساس گفته های پوپل، در دیگر کشور ها جاسوسان اعدام می‏شوند در حالیکه در افغانستان متاسفانه جاسوسان به قدرت میرسند.

او یاد آور شد که چندی قبل بعضی از این وزرا در جلسه برگزار شده در ارگ، همدیگر را متهم به جاسوسی پاکستان و امریکا کرده بودند.

بر اساس گفته های رئیس حزب صلح افغانستان؛ “جای تعجب است که این وزرا و والیان جاسوس حتی از سواد کافی هم برخوردار نیستند”.

در همین حال، محمد عمر عیار، رئیس حزب افغانستان واحد، نیز در این نشست از جامعه جهانی خواست که جلو مداخلات پاکستان در امور داخلی افغانستان را بگیرد.

آقای عیار افزود: جامعه جهانی و امریکا بارها یادآور شده اند که پاکستان لانه تروریستی می‏باشد، اما تاکنون هیچ اقدام عملی را علیه پاکستان به راه نیانداخته اند.

او تاکید کرد که جامعه جهانی و امریکا که همواره تروریستان را محکوم کرده اند باید گفته های خود را عملی کرده و عملیات گسترده نظامی را در پاکستانی راه اندازی کنند.

خانه احزاب سیاسی، همچنان از زلمی خلیل زاد و رحمت الله نبیل بابت ارایه اسنادی مبنی بر مداخله پاکستان در امور داخلی افغانستان قدر دانی کرده، از حکومت وحدت ملی میخواهد که این اسناد را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارایه کند تا علیه حکومت و شبکه استخباراتی پاکستانی تعزیرات وضع کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *