• انتشار: ۴ حوت ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۰۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32588
پرینت

جاده نورستان-کنر به دلیل برف کوچ شدید از دو روز پیش تاکنون بسته‌است

برف کوچ شدید سبب شده جاده عمومی نورستان-کنر از دو روز پیش تاکنون به روی ترافیک بسته شده‌است.

محمدسعید مومند، سخنگوی والی نورستان، در این مورد امروز به رسانه‌ها گفت جاده عمومی نورستان – کنر چهارشنبه‎شب گذشته، پس از آن به روی ترافیک مسدود شد که پنج برف‌کوچ با ابعاد خرد و بزرگ در این مسیر سرازیر شد.

سخنگوی والی نورستان افزود این برف‌کوچ‌ها تلفات انسانی در پی نداشته است اما به شماری از باشندگان نورستان خسارات مالی وارد کرده است.

 به گفته آقای مومند، تلاش‌ها برای بازگشایی جاده نورستان – کنر از هر دو طرف آغاز شده است و انتظار می‌رود تا پایان روز شنبه این مسیر دوباره به روی ترافیک باز شود.

سخنگوی والی نورستان هم‌چنان گفت که در جریان برف‌باری‌های چند روز گذشته ارتفاع برف در بعضی از ساحات ولایت نورستان به بیش از یک متر رسیده است و برف‌کوچ‌های متعددی نیز در بعضی از ساحات این ولایت سرازیر شده است.

دفتر مطبوعاتی والی نورستان نیز در خبرنامه‌ای به نقل از حافظ عبدالقیوم، والی این ولایت، گفته است که در نتیجه سرازیر شدن برف‌کوچ‌ها به باشنده‌گان ولایت نورستان خسارات مالی وارد شده است و پنج بند برق و همین‌طور ۱۲ پاسگاه نیروهای امنیتی نیز به شدت آسیب دیده است.

در همین حال، مهدی روحانی، سخنگوی وزارت فواید عامه، می‌گوید که کارمندان ریاست‌های فواید عامه نورستان و کنر در همکاری با مردم محل در تلاش هستند تا جاده عمومی نورستان – کنر را تا ساعت ۳:۰۰ روز شنبه به روی ترافیک باز کند. به گفته آقای روحانی، پنج برف‌کوچ در این مسیر سرازیر شده است که ارتفاع برخی از آن‌ها تا ده متر می‌رسد.

نورستان یکی از ولایت‌های نسبتاً برف‌گیر و برف‌کوچ‌خیز کشور است. در زمستان سال ۱۳۹۵ در نتیجه یک برف‌کوچ در این ولایت نزدیک به ۶۵ نفر به شمول زنان و کودکان کشته شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *