• انتشار: 8 فوریه 2017
  • ساعت: 14:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 18536
پرینت

تی فلین: حمایت از دولت و نیروهای امنیتی افغانستان اولویت استراتژیک آمریکا است

مایکل تی فلین مشاور امنیت ملی آمریکا ضمن تاکید دوباره حمایت واشنگتن از افغانستان، گفته است که حمایت از دولت و نیروهای امنیتی افغانستان همچنان از اولویت های استراتژیک آمریکا می بشد.

مایکل تی فلین روز گذشته طی یک تماس تلفنی با محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کشور گفت که حمایت از دولت و نیروهای امنیتی افغانستان همچنان از اولویت های استراتژیک واشنگتن است.

این گفتگوی تلفنی میان دو مشاور امنیت ملی آمریکا و افغانستان تنها ساعاتی پس از حمله مرگبار انتحاری مقابل دادگاه عالی کشور صورت گرفت، که در آن رویداد، دست کم ۱۹ تن جانشان را از دست دادند و بیش از ۴۰ نفر دیگر زخمی شدند.

آقای فلین ضمن نکوهش شدید این رویداد تروریستی گفت ایالات متحده آمریکا همچنان متعهد به حمایت از دولت و نیروهای امنیتی افغانستان در راستای مبارزه علیه گروه های تروریستی است.

وی با اشاره به این که این گروه های تروریستی علیه مردم افغانستان حملات تروریستی راه اندازی می کنند، خاطر نشان کرد که این گونه حمایت ها، اولویت نظامی و استراتژیک برای واشنگتن است.

آقای اتمر نیز ضمن قدردانی از حمایت های دولت آمریکا گفت که افغانستان وارد شرایط دشواری شده است.

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کشور گفت که آمریکا شریک استراتژیک برای افغانستان است و دو کشور در راستای ریشه کن ساختن پدیده تروریسم تلاش می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *