• انتشار: ۲۱ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۰۹:۴۲
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 10773
پرینت

تیم ملی فوتبال پرتگال قهرمان یورو ۲۰۱۶ شد

تیم ملی فوتبال پرتگال/پرتغال در بازی های یورو ۲۰۱۶ با گل دقیقه ۱۰۸ اِدِر به قهرمانی رسید.

ادر، مهاجم جانشین پرتگال که کسی روی او حسابی باز نکرده بود با حرکت در پشت محوطه جریمه و شوت غافلگیر کننده به سمت مخالف که به گوشه پایین سمت راست دروازه فرانسه رفت و پرتگال را قهرمان ساخت.

نیمه اول

فرانسوی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند اما موقعیت خطرناکی روی دروازه ها ایجاد نکردند.

در دقیقه ۹ اولین موقعیت جدی را بازیکنان فرانسه ایجاد کردند اما ضربه سر گریزمان را روی پاتریسیو از بالای دروازه به بیرون فرستاد.

در ادامه، بازی متعادل تر شد و بیشتر در میانه میدان در جریان بود. در دقیقه ۲۵ کریس رونالدو که در دقایق ابتدایی بازی با خطای دیمیتری پایت دچار مصدومیت شده بود، سرانجام از بازی بیرون رفت و جای خود را به ریکاردو کوارشما داد.

با خروج رونالدو بار دیگر فرانسوی ها بر بازی مسلط شدند و می توانستند در دقیقه ۳۳ به گل برسند اما باز هم پاتریسیو دروازه پرتگال را نجات داد.

این بار سیسوکو بود که روی پای پایت صاحب موقعیت شد و با یک ضربه تماشایی، دروازه پرتگال را هدف گرفت اما واکنش خوب پاتریسیو، این خطر را از هم خنثی کرد.

برتری فرانسوی ها در دقایق پایانی نیمه اول ادامه داشت اما در نهایت در این نیمه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و دو تیم بدون گل به رختکن رفتند.

نیمه دوم

دو تیم نیمه دوم را متعادل آغاز کردند و در دقایق ابتدایی موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد اما با حضور کینگزلی کومان در زمین به جای دیمیتری پایت، روند بازی به سود فرانسه تغییر کرد.

این تغییر می توانست در دقیقه ۶۶ به گل اول بازی منجر شود اما ضربه سر گریزمان با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

فشار حملات فرانسه ادامه داشت و در دقیقه ۷۴ یک واکنش تماشایی دیگر از روی پاتریسیو، این بار روی ضربه الیویه ژیرو، همچنان پرنغال را در بازی نگه داشت.

چند دقیقه بعد نویت پرتگالی ها بود که اولین موقعیت شان در نیمه اول را ایجاد کنند اما واکنش های به موقعیت هوگو لوریس، دروازه فرانسه را نجات داد. ابتدا روی ارسال نانی، کاپیتان فرانسه توپ را برگشت داد و سپس ضربه برگردان کوارشما را مهار کرد.

سه دقیقه بعد سیسوکو با ضربه ای تماشایی بار دیگر پاتریسیو را مجبور کرد تا با عکس العملی خیره کننده، مانع از رسیدن فرانسه به گل شود.

حملات فرانسه در ثانیه های پایانی هم ادامه داشت و چیزی نمانده بود که آندره پیر ژینیاک در دومین دقیقه از وقت های تلف شده کار را تمام کند اما ضربه او بعد از برخورد به تیر عمودی دروازه، عرض محوطه شش قدم را طی کرد و این موقعیت از دست داد تا بازی با تساوی ۰-۰ در ۹۰ دقیقه به پایان برساند.

وقت های اضافه

وقت های اضافه را پرتگال بهتر آغاز کرد و روی یک ارسال، ضربه سر په په به شکل خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت. در ادامه بازی بار دیگر متعادل شد و هر دو تیم با احتیاط به کار ادامه دادند و در نهایت نیمه اول وقت های اضافه بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم وقت های اضافه هم با برتری پرتگال آغاز شد. ابتدا در دقیقه ۱۰۷ روی خطای هند کوشیلنی، پرتگالی ها صاحب یک ضربه آزاد شدند که ضربه گریررو به تیر دروازه برخورد کرد.

تنها یک دقیقه بعد، ادر پشت محوطه جریمه فرانسه صاحب توپ شد و در حالی که هیچ فشاری از سوی مدافعان حریف احساس نمی کرد، با شوتی تماشایی، دروازه لوریس را باز کرد.

بعد از این گل فرانسوی ها پیش کشیدند و در مقابل بازیکنان پرتگال در ضد حملات به دنبال زدن گل دوم بودند. اما در نهایت موقعیت های هیچ یک از دو تیم به ثمر ننشست و بازی با برتری ۱-۰ پرتگال به پایان رسید تا این تیم برای اولین بار قهرمانی در یورو را جشن بگیرد.

تیم ملی فوتبال فرانسه قبل از این سه بار قهرمان اروپا شده است.

ادر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *