• انتشار: 22 آوریل 2018
  • ساعت: 20:25
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 27715
پرینت

تیم ملی تکواندوی بانوان کشور، مقام سوم را در مسابقات ایران کسب کرد

تیم ملی تکواندوی بانوان افغانستان در چارچوب دهمین دور از رقابت های بین المللی تکواندوی دهه فجر کشور ایران، موفق به کسب مقام سوم از بین ۱۲ کشور شدند.

آوا نوشته است که در این رقابت‎ها ورزشکاران دوازده کشور از کشورهای ایران (۲تیم)، افغانستان (۲ تیم)، پاکستان، آذربایجان، هند، روسیه و سوریه به میزبانی هیات تکواندو البرز در شش کته گوری مختلف وزنی در سالن «انقلاب» شهر کرج برگزار شد.

«نرگس عرفانی» و «راضیه اکبری»، در دسته بندی وزنی نخست، با غلبه بر حریفان ارمنستانی و سوری شان، مدال برنز را بدست آوردند.

«سمیه غلامی» و «صابره جعفری»، در دسته بندی وزنی دوم، با شکست دادن حریفان شان از ایران و آذربایجان به مقام سوم این رقابت ها رسیدند و مدال برنز گرفتند.

تکواندوکاران افغانستان در دسته بندی وزنی سوم، با شکست دادن حریفان پاکستانی و سوری شان نیز مدال برنز گرفتند.

در دسته بندی وزنی چهارم، «زهرا حسینی» و «طیبه اکبری» نیز حریفان شان را شکست دادند و مدال برنز گرفتند.

در پایان دهمین دوره مسابقات بین‌المللی تکواندو جام فجر در گروه زنان، تیم‌ ایران بر سکوی قهرمانی ایستاد، آذربایجان نایب قهرمان شد و افغانستان بر سکوی سومی ایستاد.

این دوره از مسابقات در ۸ وزن ۴۶-، ۴۹-، ۵۳-، ۵۷-، ۶۲-، ۶۷- و ۷۳+ کیلوگرم پیگیری شد که در پایان در بخش تیمی، ایران با کسب ۵۶ امتیاز قهرمان شد، تیم آذربایجان با ۱۴ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را به تصاحب خویش در آورد و تیم افغانستان نیز با ۱۴ امتیاز بر سکوی سومی ایستاد.

تیم‌های روسیه، سوریه و پاکستان به ترتیب در رده چهارم تا ششم جدول رده بندی قرار گرفتند.

۱۲ ورزشکار زن در قالب دو تیم به نمایندگی از افغانستان در این رقابت ها اشتراک کرده بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *