• انتشار: ۱۹ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۰:۳۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23495
پرینت

تیم سربازان دارای معلولیت افغانستان عازم مسابقات شکست ناپذیر کانادا شد

تیم سربازان دارای معلولیت افغانستان به طور رسمی عازم کانادا برای اشتراک در مسابقات «شکست ناپذیر» شد. به همین منظور مراسم مشعل افروزی در ارگ ریاست جمهوری برگزار گردید.

لازم به ذکر است که مسابقات شکست ناپذیر یک رویداد ورزشی بین المللی برای تمامی کادرهای نظامی که زخمی و یا دارای معلولیت هستند، می باشد.

تیم سربازان دارای معلولیت افغانستان متشکل از ۷ نفر است که پس از پیروزی بر ۴۴ تن دیگر برای این تیم انتخاب شدند.

مراسم مشعل افزوری امروز (پنجشنبه) با سرود ملی افغانستان در ارگ ریاست جمهوری و با اشتراک مقامات ارشد کشور به شمول محمد اشرف غنی رئیس جمهور و برخی اعضای کابینه، جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان، سفیر کانادا و برخی سفرای خارجی مقیم کابل آغاز شد.

جنرال جان نیکلسون در این مراسم گفت: “من هیچ کلمه ای برای توصیف رشادت هایی که سربازان افغان هر روزه در دفاع از کشورشان می کنند، پیدا نمی کنم. آنها نمایندگی از یک آینده بهتر را می کنند. آنها و شما که امروز اینجا جمع شده اید، به جهان نشان می دهید که شما شکست ناپذیر هستید، که افغانستان شکست ناپذیر است.”

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور نیز با نگاه به سربازان زخمی گفت: “شما قهرمانان افغانستان هستید. شکست ناپذیر به درستی کلمه ای بجا است، زیرا ۳ هزار سال تاریخ ما در این کلمه یعنی شکست ناپذیر جمع شده است.”

آقای غنی افزود: “شما رنج این ملت را به جان خریدید تا نسل های آینده به امید، به فرصت و به آزادی بیاندیشند.”

رئیس جمهوری کشور همچنین از روحیه سربازان دارای معلولیت به عنوان پیامی رسا به مردم افغانستان و دشمنان آزادی استفاده کرد.

او گفت: “شما شاید ما را زخمی بسازید. اما هیچ گاه نمی توانید بر ما غلبه کنید. هرگز نمی توانید ما را شکست دهید.”

سپس احمد شاه عظیمی به نمایندگی از تیم به همراه خانواده اش مشعل را به داخل ارگ ریاست جمهوری حمل کرد. او از مقابل صف سربازان افغان که به احترام ایستاده بودند عبور کرد.

او گفت: “من اینجا هستم تا بگویم، گرچه دستانم را دیگر ندارم، اما می توانم همچنان کاری برای کشورم انجام دهم. من اینجا هستم تا دیگر سربازان را تشویق کنم که اگر زخمی شدند هرگز اعتمادشان را از دست ندهند. من تنها نیستم، و آنها نیز در این نبرد تنها نخواهند بود.”

مشعل  افروزی و خود مشعل نشانه ای از انرژی و روحیه سربازان زخمی است که با وجود زخم و جراحت به این مسابقات راه می یابند.

پس از این مشعل به همراه سربازان کانادایی که در افغانستان زخمی شده اند، به مرکز درمانی منطقه ای «لندیشتول» در آلمان منتقل می شود و پس از آن به کانادا می رود.

سومین دور از مسابقات شکست ناپذیر در تاریخ ۱ میزان سال جاری در شهر تورنتوی کانادا و با اشتراک ۵۵۰ ورزشکار از ۱۷ کشور آغاز می گردد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *