• انتشار: 17 ژوئن 2015
  • ساعت: 18:54
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 227
پرینت
وزارت کار و امور اجتماعی

توزیع معاش خانواده های شهدا و معلولین بانکی شد

وزارت کار و امور اجتماعی و شهدا و معلولین برای جلوگیری از فساد مالی، سودجویی ها و صرفه جویی در وقت، معاش خانواده های شهدا و معلولین را از طریق بانک می پردازد.

به گزارش رها؛ نسرین اوریاخیل، وزیر کار و امور اجتماعی در یک نشست خبری، امروز به رسانه ها گفت که در دو بخش خزینه تقاعد و ورثه شهدا و معلولین بیشترین سود جویی ها در توزیع معاش ها صورت می گرفت که این سیستم از این پس بانکی شد.

خانم اوریاخیل افزود، از این دو بخش بیشترین آسیب پذیری را داشتیم که با بانکی سازی تا حد بسیار بالایی از سود جویی ها و فساد اداری و مالی جلوگیری خواهد شد..

گفتنی است که وزارت کار و امور اجتماعی هییت حقیقت یابی را نیز به منظور جلوگیری از سوء استفاده ها در ولایت ها تشکیل داده است.

در وزارت کار و امور اجتماعی بیش از ۱۵۲ هزار خانواده شهید و حدود ۱۱۵ هزار نفر معلول از ۳۴ ولایت ثبت می باشند که از این وزارت معاش دریافت می کنند.

بر اساس آمارهای وزارت کار و امور اجتماعی از مجموع ۱۸۴ هزار نفری که از این وزارت معاش دریافت می کنند ۵۴ هزار نفرشان از طریق بانک معاش دریافت می کنند.

این اقدام در حالی از سوی وزارت کار و امور اجتماعی صورت می گیرد که گزارش تازه کمیته ی مستقل نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری نشان می دهد که سالانه پنجاه تا هشتاد و دو میلیون دالر از حقوق معلولین و بازماندگان شهدا به جیب مافیا می رود.

در گزارش آمده بود که یک گروه مافیایی در وزارت شهدا و معلولین افغانستان وضعیت را به شکلی ایجاد کرده‌ که فرصت دستبرد و فساد برای آنها فراهم شود.

وزیر کار و امور اجتماعی گفته بود که برای جلوگیری از فساد اداری، تا پایان صد روز نخست کاری این وزارت، ۵۰ هزار متقاعد از طریق سیستم جدید، معاش خود را دریافت خواهند کرد.

کار ایجاد این سیستم از یک ماه قبل شروع شده بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *