• انتشار: ۱۴ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۱۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24012
پرینت

توجیه عمل تروریستی طالبان توسط نماینده بدخشان

امان الله پیمان نماینده مردم بدخشان در مجلس به توجیه اعمال تروریستی طالبان پرداخته و گفته است، “با ارزش ترین کاری را که طالبان در زمان بودن شان در بامیان انجام دادند انفجار مجسمه کثیف بودا بود.”

نماینده مردم بدخشان در مجلس این سخن را در پی حمله نظامیان میانمار/برمه به مسلمانان روهینگیا ایالت راخین کشور برمه در صفحه فیسبوکش نوشته است.

او نوشته است، من پیشنهاد می‌کنم که ان تپه باید هموار گردد. چون ما نمی خواهم با استفاده از نام کثیف ترین بشر روی زمین و با استقبال از مجسمه ان نان بخوریم.

پیمان همچنین نوشته “دین بودا و پیروانش دشمن بشریت اند، حقوق بشر افغانستان مرده!! اما ممکن در حمایت از مجسمه بودا این قندولک بیدار شود..”

مجسمه های بودا در ولایت بامیان در زمان حکومت گروه تروریستی طالبان منهدم شد و با تشکیل دولت جدید، برخی از نهادهای داخلی و خارجی درصدد مرمت آن بر آمدند.

مقام های دولتی می گویند که با بازسازی بت های بامیان، می توان عواید زیادی را از مجرای گردشگری برای کشور جمع آوری کرد.

امان الله پیمان نماینده مردم بدخشان اما نوشته است که “بحث مسلمان بودن را کنار میگذاریم (بشر انسان) بودا هزاران هزار انسان را قتل می کنند مهم نیست. اما جاسوسان ما بفکر این هستند که از مجسمه بودا نان بخورند.”

او ادامه داده است که “ما اگر امنیت کشورمان را داشته باشیم تنها نورستان کافی است شکم ]را[ ما سیر کند. ما زمان]ی[ حرف میزنیم که همه کسانکه تیکه دار انسانیت هستند انسانیت و بشریت را فراموش می کنند..”

این عضو مجلس همچنین گفته است که فلسفه و تفکر دینی ما احترام ادیان بود اما بودایان هیچ گونه مرز را نگذاشتند من اگر دستم برسد از بت تا هر انچه باشد انجام خواهم داد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *