• انتشار: 7 جولای 2015
  • ساعت: 12:07
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 816
پرینت
سفیر ایران:

توافق هسته ای ایران به نفع کابل نیز خواهد بود

سفیر ایران در کابل گفته است که توافق هسته‌ای احتمالی کشورش با کشورهای غربی و لغو تحریم‌های جهانی علیه ایران به رشد اقتصاد و بهبود شرایط امنیتی در افغانستان نیز کمک خواهد کرد.

محمد رضا بهرامی، سفیر ایران در کابل در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: لغو تحریم‌ها به تجارت بیرون مرزی ایران رونق خواهد بخشید که این مساله به سود اقتصاد افغانستان نیز خواهد بود.
وی همچنین در رابطه به گروه داعش می گوید: اگر حضور داعش در افغانستان افزایش یابد و یک تهدید جدی برای منطقه به شمار رود، ایران حاضر است در مبارزه با داعش به افغانستان کمک کند.
آقای بهرامی در این مصاحبه که هفته گذشته انجام شده، تصریح کرد: اتفاقات چند دهه اخیر نشان داد که چالش ها در افغانستان باقی نمانده و کشورهای دیگر را نیز تهدید خواهد کرد.
سفیر ایران تاکید کرد: وقتی ما از تروریزم و افراط گرایی صحبت می کنیم، این مساله در مرزهای افغانستان باقی نمی ماند، طالبان و داعش تهدیدات مشترکی است که راه حل آن همکاری های جمعی است.
این در حالی است که گفتگوهای هسته‌ای ایران با ۶ قدرت جهانی تا کنون به توافق نرسیده است و انتظار می رود امروز آخرین روز این گفتگوها باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *