• انتشار: 10 آوریل 2016
  • ساعت: 13:13
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 8686
پرینت
جان کری:

توافقنامه دولت وحدت ملی در پایان دو سالگی اش پایان نمی یابد

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا می گوید که توافقنامه دولت وحدت ملی در پایان دو سالگی اش پایان نمی پذیرد و هر گونه قید و شرط مبنی بر باطل شدن این توافقنامه مردود است.

آقای جان کری که شب گذشته به همراه محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در یک نشست خبری حاضر شد گفت که طول دوره حکومت وحدت ملی ۵ سال است و هر گونه قید و شرط مبنی بر باطل شدن توافقنامه تشکیل دولت وحدت ملی در پایان دو سالگی آن قابل قبول نیست.

جان کری افزود که براساس توافقنامه دولت وحدت ملی، تلاش صورت خواهد گرفت تا ظرف مدت دو سال از شروع دولت وحدت ملی لوی جرگه ای برگزار شود. این یک هدف بود.

به گفته آقای کری، توافقنامه دولت وحدت ملی هیچ راهی برای باطل شدن ندارد.

وی علاوه کرد قانون اساسی یک رئیس جمهوری را انتخاب کرده است. رئیس جمهور با تشکیل دولت وحدت ملی توافق کرده و توافقنامه ای سیاسی بین رئیس جمهور و داکتر عبدالله عبدالله به امضا رسیده است. این دیگر وظیفه ماست که قبول کنیم که این دولت تا ۵ سال حاکمیت دارد و در پایان دو سالگی اش پایان نمی یابد.

لازم به ذکر است که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته در سفری از پیش اعلام نشده وارد کابل شد و با مقامات و سران دولت وحدت ملی دیدار و در خصوص گسترش روابط دو جانبه کابل-واشنگتن گفتگو کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *