• انتشار: 20 سپتامبر 2016
  • ساعت: 19:54
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 13468
پرینت

تهدیدات امنیتی کشور در جلسه شورای امنیت ملی آسیب شناسی شد

تهدیدات امنیتی کشور امروز قبل از ظهر در جلسه شورای امنیت ملی به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور آسیب شناسی شد.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با درج خبرنامه ای نوشته است؛ امروز قبل از ظهر جلسه شورای امنیت ملی به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در ارگ برگزار شد.

در این جلسه، وزاری سکتور دفاعی و امنیتی گزارش وضعیت امنیتی کشور بویژه ولایات هلمند، ارزگان، ننگرهار، بغلان، کندز و کنر را ارایه کردند.

این وزرا عملیات های اخیر نیروهای دفاعی و امنیتی کشور را پر دستاورد خوانده و از جان فشانی های این نیروها در زمینه دفع تهدیدات دشمنان، حملات دهشت افکنانه و بهبود وضعیت امنیتی، ستایش کردند.

سپس شورای امنیت ملی برنامه تمدید زمانی مالیه دهی وسایط زرهی ایمنی فاقد اسناد گمرکی را مورد تأیید قرار داد و به ادارات ذیربط هدایت داد تا در زمینه راجستر وسایط یادشده و طی مراحل پروسه مالیه دهی آنها طی مدت زمان تعیین شده، اقدامات لازم نمایند.

در پایان جلسه نیز، برنامه آسیب شناسی تهدیدات امنیتی کشور مورد بحث همه جانبه قرار گرفت.

شورای امنیت ملی مضاعف ساختن تلاش های سازنده و موثر ارگان های دفاعی و امنیتی کشور را در راستای جلوگیری از بروز تهدیدات تروریستی و دهشت افکنانه ی دشمن امری حتمی دانسته و بدین منظور به ارگانهای ذیربط هدایت داده شد تا پلان های خویش را در سطوح استراتیژیک و تاکتیکی به صورت منظم و سیستماتیک عملی ساخته و درین زمینه هماهنگی لازم را بین ارگانهای ذیربط ایجاد نموده و همکاری هر چه بیشتر و همه جانبه مردم را نیز جلب نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *