• انتشار: ۸ سرطان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۷:۳۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 581
پرینت
وزارت دفاع

تنها سه ولسوالی در دست دشمن است

دولت وزیری، معاون سخنگوی وزارت دفاع می گوید که دشمنان و تروریستان علیرغم تلاش های فراوان نتوانستند کنترول بیش از سه ولسوالی را در دست بگیرند.

افغانستان ۳۷۶ ولسوالی دارد.

آقای وزیری که در یک نشست خبری حضور داشت، گفت که تنها دو ولسوالی در ولایت هلمند و ولسوالی دشت ارچی ولایت قندوز در تصرف دشمنان کشور و تروریستان می باشد.

وی اظهار کرد که عملیات همچنان علیه دشمنان ادامه دارد و در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ تن از مخالفان دولت کشته شدند و چند تن دیگر نیز زخمی و اسیر شده اند.

آقای وزیری تصریح کرد که سربازان وزارت دفاع به طور صد درصدی آماده دفاع از منافع ملی کشور می باشند و اجازه مهیا شدن فرصت به دشمنان را نخواهند داد.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله نیز گفت که براساس گفته های وزیر امور داخله تا شش ماه دیگر کشور از وجود مخالفان پاک خواهد شد.

روز گذشته وزیر امور داخله به مجلس سنا/ بزرگان فراخوانده شده بود و در مورد ناامنی های اخیر توضیح داد.

وزیر امور داخله روز گذشته به سناتوران گفته بود که تا شش ماه دیگر، کشور از وجود مخالفان و تروریستان پاک خواهد شد.

وی نیز در مورد فعالیت های ۲۴ ساعت گذشته پولیس ملی گزارش داد و افزود که بیشترین توجه پولیس ملی بر ولایت بغلان مرکزی می باشد.

آقای صدیقی خاطر نشان کرد که تلاش بر این است که فرصت برای فعالیت تروریستان مهیا نشود.

او گفت که در ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر کشته و زخمی شدن چندین تن در ولایت های مختلف کشور، بیش از ۵۰ کیلو مواد مخدر نیز از قاچاق بران گرفته شد.

گفتنی است که چندی پیش گزارشی نشر شده بود که بیش از ۹۰ درصد سود حاصل از کشت و قاچاق مواد مخدر به جیب مخالفان دولت می رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *