• انتشار: 3 فوریه 2018
  • ساعت: 19:26
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 26087
پرینت
وزارت مالیه:

تمدید و یا لغو جواز اصناف مشروط بر تصفیه مالیاتی آنها است

وزارت مالیه می گوید که تمدید و یا لغو جواز اصناف از سوی شهرداری ها از این پس مشروط بر تصفیه مالیاتی آنها است.

مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت با نشر خبرنامه ای نوشته است که وزارت مالیه و شاروالی کابل امروز (شنبه) تفاهمنامه ای را در این مرکز امضا کردند که براساس آن روند تمدید و یا لغو جواز اصناف را مشروط بر تصفیه مالیاتی آنها می سازد.

براساس خبرنامه مذکور، هرچند مطابق قوانین مالیاتی تمام ادارات جواز دهنده به شمول شاروالی ها مکلف اند تا در حصه تمدید و لغو جوازهای تشبثات پس از دریافت تصدیق نامه تصفیه مالیاتی که توسط ادارات مالیاتی صادر می گردد، اجراآت نمایند، اما این رابطه پیش از این میان شاروالی کابل و وزارت مالیه وجود نداشته است.

با امضای این تفاهمنامه این رابطه ایجاد گردیده است و پس از این اصنافی که اسناد تصفیه مالیات نداشته باشند، جواز کارشان از سوی شاروالی کابل تمدید و یا لغو نمی گردد.

خبرنامه می افزاید که این اقدام سبب بلند رفتن سطح اطاعت پذیری اصناف، تطبیق یکسان قوانین نافذه و درنهایت موجب افزایش عواید ملی کشور می شود.

افزون بر این میان ادارات وزارت مالیه و شاروالی کابل نیز توافق صورت گرفته است که شاروالی کابل در کار صدور جواز و تصفیه مالیات برای تشبثات سهولت بیشتر ایجاد کند.

بنابراین شاروالی کابل ساحات اضافی در نواحی بیست و دوگانه خویش را جهت اعمار دفاتر حوزه مالیاتی، در دسترس وزارت مالیه قرار می دهد.

این کار به منظور بالا بردن کیفیت عرضه خدمات برای شهروندان، ساده سازی پروسه تشریک معلومات بین طرفین و تسریع طی مراحل اسناد هنگام جواز دهی وتصفیه مالیات، صورت می گیرد.

جمع آوری عواید مالیاتی مطابق قانون مالیات برعایدات یکی از وظایف اساسی ریاست عمومی عواید وزارت مالیه است. در همین حال مسوولیت جمع آوری مالیات تشبثات کوچک از قبیل اصناف  در کابل، برعهده ریاست عواید زون مرکز و در ولایات، بردوش مستوفیت ها است. این در حالی است ښاروالی ها مسوولیت صدور جواز به اصناف را دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *