• انتشار: ۲۶ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۱۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20875
پرینت

تمامی موسسه های تحصیلات عالی تحت نظارت ریاست جمهوری قرار می گیرد

سرور دانش، معاون رییس جمهوری گفته که قرار است یک شورای عالی به رهبری رئیس جمهوری برای استراتیژی و برنامه های مشخص در جهت توسعه معارف و تحصیلات عالی در سطح کشور روی دست گرفته شود.

 

آقای دانش در نشستی که با مسئولان یکی از موسسه های تحصیلات عالی خصوصی داشته است، از آنان خواسته که در ارتقای ظرفیت، جذب کادر های علمی و استادان مجرب و گزینش محصلان براساس آزمون معیاری کانکور با یک میکانیزم شفاف به آن توجه کنند.

سرور دانش کمیت مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی را محصول نظم نوین سیاسی و به خصوص تسهیلات فراهم شده در قانون اساسی خوانده گفت که نقش این نهادها در کنار مراکز اکادمیک دولتی برای تأمین زمینه تحصیلات عالی اثر گذار و سازنده است.

معاون رییس جمهوری گفت حکومت وحدت ملی مصمم است که برخلاف گذشته، در کنار ضرورتِ تأمین امنیت و توسعۀ زیربناها، معارف و تحصیلات عالی را به عنوان اولویت های اساسی دیگر، مورد توجه جدی قرار دهد.

وی همچنین گفت که توجه به رشته های مورد نیاز جامعه وموجودیت نصاب تحصیلی بروز و داشتن وسایل و تجهیزات لازم از دیگر نیاز های یک نهاد تحصیلی است که می تواند کیفیت و ارتقای فکری دانشجویان را فراهم کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *