• انتشار: ۱۳ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۲۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19425
پرینت

تلفات سنگین هراس افکنان طی درگیری های تازه/ ۱۴۹ شورشی کشته شدند

مقامات امنیتی کشور می گویند که طی درگیری های تازه در نقاط مختلف کشور، هراس افکنان با ۱۴۹ کشته و ۷۳ زخمی متحمل تلفات سنگینی از سوی نیروهای امنیتی شده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (جمعه) نوشته است که در نتیجه عملیات های مشترک تهاجمی نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته، دست کم ۱۴۹ تن از هراس افکنان به شمول ۴ فرمانده آنان کشته شده و ۷۳ تن دیگر از این دهشت افکنان زخمی شدند.

وزارت دفاع در خبرنامه اش برخی از جزئیات این عملیات ها را به شرح زیر اعلام کرده است:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی علیشنگ ولایت لغمان صورت گرفت، ۴۹ تن از هراس افکنان به شمول یک فرمانده آنان به نام «خالد» کشته شده و ۲۸ تن دیگرشان زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی نادعلی ولایت هلمند نیز ۴۷ تن از شورشیان طالبان به شمول ۴ تبعه خارجی این گروه، یک عضو شورای کویته و چندین تن از سر گروه های آنان کشته شده، ۲۲ تن دیگرشان زخمی شده و ۴ عراده موتر، ۱۳ عراده موترسایکل و مقادیری سلاح های آنان نیز منهدم گردید. همچنین نیروهای امنیتی در این عملیات ۲۰ حلقه ماین مختلف را کشف و خنثی کردند.

همچنین ۳۴ شورشی دیگر وابسته به گروه طالبان به شمول دو فرمانده آنان به نام های «ثنا گل» و «مولوی آغا جان» در عملیاتی در ولسوالی های چرخ و پل علم ولایت لوگر کشته شدند و ۱۱ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات مشترک هوایی و زمینی در مربوطات ولسوالی لعل پور ولایت ننگرهار نیز ۸ تن از دهشت افکنان به شمول یک فرمانده آنان کشته شدند.

در عملیات تصفیه ای دیگری در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه، ۷ تن از شورشیان کشته شده، ۸ تن دیگرشان زخمی و همچنین ۷ تن شان دستگیر شدند.

در ولسوالی درقد ولایت تخار نیز ۴ تن از هراس افکنان کشته شده و ۵ تن دیگرشان زخمی شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی و هراس افکن به شمول طالبان تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

وزارت دفع ملی نیز در خصوص تلفات احتمالی نیروهای امنیتی در جریان این عملیات ها جزئیاتی ارائه نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *