• انتشار: 18 اکتبر 2016
  • ساعت: 21:28
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14512
پرینت

تلفات سنگین شورشیان مسلح طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی

شورشیان مسلح در نقاط مختلف کشور طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی متحمل تلفات سنگینی شده اند، و ضربه سنگینی به آنها وارد شده است.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (سه شنبه) نوشته است، نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در برخی نقاط کشور علیه شورشیان مسلح راه اندازی کرده اند که در نتیجه آن، ده ها تن از این شورشیان به هلاکت رسیده و شمار دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع برخی جزئیات این عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام کرده است:

این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و واحدهای توپچی صورت گرفتند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی دهراوود و حومه شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان صورت گرفت، ۷۵ تن از دهشت افکنان کشته شده، ۳ عراده موتر، ۵ عراده موترسایکل و مقداری سلاح و مهمات این شورشیان نیز منهدم گردید.

در یک عملیات هوایی که در مربوطات قریه برنکتوت از مربوطات مرکز ولایت فراه صورت گرفت، ۴۲ تن از شورشیان طالبان کشته شده، و ۴ باب پناهگاه این شورشیان منهدم گردید.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای امنیتی در مربوطات ولسوالی گیلان، و قریه قره باغی مربوط مرکز ولایت غزنی و ولسوالی شیندند ولایت هرات، ۳۱ تن از هراس افکنان کشته شده و ۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی همچنین در خبرنامه اش افزوده است که در جریان این عملیات ها که به منظور تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۱۰ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *