• انتشار: ۲۲ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۳۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10822
پرینت

تلفات تازه و سنگین شورشیان در عملیات نیروهای امنیتی کشور

نیروهای امنیتی کشور طی عملیات های تازه شان در سراسر کشور برای سرکوب دشمنان و دهشت افکنان تلفات بسیار سنگینی را به این شورشیان و دهشت افکنان وارد کرده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای نوشت که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ولایات ننگرهار، لغمان، نورستان، غزنی، کندهار، زابل، فراه، تخار، کندز و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۴۷ تن از دشمنان مردم افغانستان به هلاکت رسیدند.

خبرنامه وزارت دفاع می نویسد که در جریان این عملیات ها ۴۷ دهشت افکن از جمله ۲۰ جنگجوی گروه تروریستی داعش کشته، ۱۳ تن دیگر از جمله ۸ تروریست داعش زخمی و ۱۲ دهشت افکن دیگر دستگیر شدند.

وزارت دفاع در خبرنامه اش این عملیات ها را به شرح زیر توضیح می دهد:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های خوگیانی و اچین ولایت ننگرهار راه اندازی شد ۳۲ تن از دهشت افکنان طالبان وداعش کشته و ۸ تن دیگر این دهشت افگنان زخمی شدند.

همچنین مقادیری سلاح سبک و سنگین از این دهشت افکنان بدست آمده و دو مخفیگاه گروه تروریستی داعش نیز در ولسوالی اچین از بین رفت.

در عملیاتی که در ولسوالی علینگار ولایت لغمان صورت گرفت ۲ تن از دهشت افگنان کشته شدند.

در عملیاتی که در ولسوالی مقر ولایت غزنی راه اندازی شد ۲ تن از شورشیان طالبان کشته شدن و موترسایکل هایشان نیز از بین رفت.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی پشت رود ولایت فراه صورت گرفت نیز ۱۰ تن از شورشیان طالبان کشته شده و یک عراده موتر سراچه و چند موترسایکل این شورشیان نیز از بین رفت.

به همین ترتیب، در عملیاتی که در ولسوالی امام صاحب ولایت کندز راه اندازی شد، ۲ تن از تروریستان کشته شده، ۴ تن دیگر زخمی شده و ۱۱ تن دیگر نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند. از این دهشت افکنان مقادیر زیادی تجهیزات جنگی نیز بدست نیروهای امنیتی افتاده است.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که در جریان این عملیات ها که برای سرکوب دشمنان و تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۲ تن از منسوبین اردوی ملی به شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *